Hamsterilla patti kaulassa?

Moi! Meidän hamsterilla on patti kaulassa.
Tarkoittaako se automaattisesti kasvainta?
Onko kukaan käynyt Helsinkin eläinlääkärikeskustassa nukuttamassa tai tarkistuttamassa moista tilannetta?
Paljonko maksoi?
3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lääkäriin :)

Äänestä

Hei!
Kyseessä saattaa olla myös bakteerin aiheuttama juttu.
Oma Talvikkoni sai hyvän avun Mevet-eläinsairaalasta Pitäjänmäeltä Helsingissä. Lääkäri otti patista ohutneulanäytteen ja sitten poika sai kahden viikon "pipetti-kuurin" lääkettä ja parani täysin.

Äänestä

Kauan hamsu on teillä ollut? Meinaan vaa että esim. jos ei ole kokemusta hamsuista eikä tule mieleen että poskipussissa voisi olla esim. pähkinä? :) Mutta eläinlääkäräi osaa kyllä kertoa mikä hamsuasi vaivaa jos ei ole tälläisesta kyse. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiireistä! kirjoitti:

Moi! Meidän hamsterilla on patti kaulassa.
Tarkoittaako se automaattisesti kasvainta?
Onko kukaan käynyt Helsinkin eläinlääkärikeskustassa nukuttamassa tai tarkistuttamassa moista tilannetta?
Paljonko maksoi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu