Ollaan poikkeamassa asuntomessuille matkailuautoreissun varrella, ja mukana matkustava koira aiheuttaa hieman päänvaivaa. Asuntoautoon parkkipaikalle sitä ei haluta yksin jättää. Koiran saisi kuulemma viedä messualueellekin, mutta sitten emme pääsisi yhdessä tutustumaan taloihin.
Vinkkejä pyytelen tässä, voiko koiraa viedä Jyväskylässä minnekään muutamaksi tunniksi hoitoon?!??
Vinkkejä pyytelen tässä, voiko koiraa viedä Jyväskylässä minnekään muutamaksi tunniksi hoitoon?!??
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tikkakosken koirahoitola on ainakin olemassa. Ei ihan Jyväskylässä, mutta pian sinne hurauttaa.
Uskallatko antaa sinulle tuntemattomalle yksityiselle hoitoon? Mielelläni hoidan, jos vaan olen silloin kotona. Kokemusta koirista on.
Jätä siihen Viherlandian pyörätelineeseen kiinni niin mustilla on seuraa kun ohikulkijat käy säälittelemässä yksin jätettyä koiraparkaa.
Eikös siellä asuntomessujen puolesta ole koiraparkkia, kun mainostavat oikein erikseen koiraystävällistä rakentamistakin?!??
Näitä asioita olisi hyvä miettiä, ennen kuin menee koiran hommaamaan. Jos ei sille ole aikaa niin jätä hankkimatta.
No tämä ja koirien jätökset jätetään tielle jos kukaan ei näe.
"Jos ei sille ole aikaa niin jätä hankkimatta..."
Mitä vi..tua?!?? Järkyttävä taso näiden ihmisten ajatusmaailmassa!
Miksi hankitaan siis lapsiakaan, jos ne kerran pitää työntää elämää häiritsemästä päiväkoteihin? Lienee ihan ymmärrettävää, että molempien kyseessä ollessa joskus pitää järjestellä asioita eikä silti olla kyseenalaistamassa sitä, onko koira/lapsi rakas ja tärkeä.
Ziisus mikä aivokääpiö....
Tais osua arkaan paikkaa, käy kyllä koiraa sääliksi.
Tämä lukija putosi kärristä - mikä osui arkaan paikkaan? Mikä käy koiraa sääliksi? Siis sekö, että ap haluaa järjestää koiralleen hoidon sen sijaan, että jättäisi oman onnensa nojaan asuntovaunuun? Onko teillä siellä ihan varmasti kaikki palikat pakissa?
Esim. Kuokkalan kauppakeskuksen ilmoitustaululla tytöt tarjoavat koiranhoitoapua halpaan hintaan. Saavat vähän sitten taskurahaa. Käykää ensin tutkimassa ilmoitukset ennenkuin menette messuille.
"Huomasin tänään", sorry mutta et oikein oivaltanut sen ilmoituksen peiteltyä sanomaa.
Mikä rotu olis kyseessä ja oletko valmis maksaa?
Kankitiellä on joutilaita pussikalja poikia vie sinne
Kyllä koiran pitäisi pärjätä muutama tunti asuntoautossa. Siellä ihan hyvät oltavat ja luultavasti suurimman osan ajasta nukkuu. Onhan koiran pärjättävä hetki aikaa yksinkin.