jotta kuinkako on muilla kasvaneet tänä keväänä istutetut sipulit, itselläni on osa jo n.70sm pitkiä kun taas toiset vasta maasta vähän pilkottaa. Jopa samana päivänä istutetut kasvavat kovin eriaikaisesti, muutaman luulen kokonaan jäävän maan sisään.Nuppuja on pisimmissä jo 4. Ja tavallista matalaa keltaista istutin 8kpl, nistä 1 on alle 10sm pituinen, toinen juuri eilen tuli hiukan näkösälle, muista ei mitään tietoa.
Voiko käydä niin jotta jotkut sipulit ei nouse ollenkaan kuin vasta seuraavana vuonna, sitä silmällä pitäen etten siinätapauksessa kaivelisi siitä kohtaa mihin ne olen laittanut.Vaikka eipä nuo näytä paikoillaan pysyvän muutenkaan , ainakin 4kpl on aivan erikohdassa mihin ne istutin, ties mikä niitä siirtelee.
Puulijoista kysyisin
utelenpa vaan
1
112
Vastaukset
- utelenpa vaan
osa on nyt pudottanut pienet nuppunsa, miksiköhän, olisiko liian kylmä ollut kun vain 4 astetta oli yöllä ja sama rakeita sataessa tänään päivällä vai onkohan jokin tauti. Ken vastaisi minulle, vai eikö kukaan ole puuliljoja maahan laittanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433017Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721684- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 381252
- 791080