Pelotta...

Olen 12. Ja minua pelottaa yliluonnoliset asiat... en tiedä miksi... Aina kun olen yksin kotona mietin että mitä siellä alakerrassa lymyää jne... Kun menen nukkumaan ne jutut on niinkuin taka-ajatuksissa, eikä aiheuta mitään vaikeuksia nukahtaa.
356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun alat ajattelemaan vastapainoksi yläkerran juttuja, Taivaallista Isää ja Jeesus, joka on hyvä paimen välimies Isän luo, pelot väistyvät. Rukoile, puhu Jumalalle.

Äänestä

Paina sinä raamattusi p*rseeseen ja hyppää mereen v*tun mt-hoitsu.

Äänestä

Monella ihmisellä on pelkoja. Ehkä ne pohjautuvat lapsuuden pelkoihin, jotka ihminen on unohtanut. Vaikuttaa siltä, että sinulla toimii terve järki. Et anna pelkojen vaikuttaa tuhoavasti itseesi. Olen kuullut kahden ihmisen kertoneen lapsena pelänneensä eteistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

Olen 12. Ja minua pelottaa yliluonnoliset asiat... en tiedä miksi... Aina kun olen yksin kotona mietin että mitä siellä alakerrassa lymyää jne... Kun menen nukkumaan ne jutut on niinkuin taka-ajatuksissa, eikä aiheuta mitään vaikeuksia nukahtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu