Muotisyytä en keksi nyt?

kikkakorko

Wicassa jumalan kikkana tytöt vie mukanaan se, että voi olla tyttö&nainen aidosti naismaisesti.

1

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taikauskoiset

      Tai ne lemmen syyt; "Nuoren miehen kanssa intohimoisesti seurustellut nainen joutui pettymään rakkaudessa ja myöhemmin poppamiehen lemmentaioissa. Omituinen tarina sai alkunsa, kun nuori nainen sai rakastetultaan syystä tai toisesta rukkaset. Rakkaudentuskasta kärsinyt nainen yritti löytää netin syövereistä apukeinoa epäonniseen tilanteeseensa. Nainen törmäsi sivustoon, jonka ylläpitäjä lupaili pystyvänsä palauttamaan naisen mielitietyn rakkauden takaisin afrikkalais-karibialaisen uskonnon avulla. Netin poppamies uskotteli naisen siirtämään tililleen useita tuhansia euroja, mutta rakkausrintama oli ja pysyi hiljaisena. Naisen valittaessa toimimattomasta lemmentaiasta pyysi törkeä poppamies asiakkaaltaan lisää rahaa. Tässä vaiheessa nuori nainen koki tulleensa petetyksi ja marssi tekemään rikosilmoitusta Kaakkois-Suomen poliisin rikosilmoitusten vastaanottopisteeseen.
      Kuolemanloitsuja
      Niin ikään viime viikolla saapui pääkaupunkiseudulla sijaitsevaan rikosilmoituksen vastaanottopisteeseen pelokkaan hysteerinen nuori mies. Nuorukainen kertoi saaneensa puhelun maakoodin perusteella nigerialaisesta numerosta. Erikoisella aksentilla englantia sepustanut soittaja kertoi nuorukaisen ex-tyttöystävän maksaneen tuhansia euroja taioista, jotka johtaisivat miehen kuolemaan.
      Soittaja oli kuitenkin hövelisti lupautunut luopumaan kuolettavista loitsuista 5 000 euron suuruista korvausta vastaan. Uhkaavasta tilanteesta huolimatta mies ei langennut "poppamiehen" huijausyritykseen, ja hetken kuluttua miehen puhelin piippasikin viestin merkiksi. Viestissä kerrottiin, että kohtalokkaat taiat oli nyt lausuttu. Lähes kuollakseen pelästynyt eteläkarjalainen mies alkoi vältellä kotikuntaansa, mutta rohkaistuttuaan päätti tulla kertomaan tapauksesta poliisille. Asia kirjattiin nimikkeellä laiton uhkaus, ja asian esitutkinta on vielä kesken.
      Poliisi muistuttaa, että suomalaiseen perinteeseen kuuluvat lempeen, häihin, naimaonneen ja lapsilykkyyn liittyviä juhannustaikoja. Poliisi kehottaakin kansalaisia pysymään perinteisissä suomalaisissa juhannustaioissa afrikkalaisten poppakonstien sijaan. Poliisi ei kuitenkaan ota vastuuta kotimaistenkaan taikojen seurauksista, vitsailee poliisi tiedotteessaan."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      111
      1350
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1057
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe