on toivossa, että paikkakunnalle tulisi suuri työllistävä tehdas. Ja pelko, että joku keksii millin öhkömönkiösen jolla tehtaan rakennus estetään. On jo kuullut huhuja että seudulle on äkisti ilmaantunut liito-oravia, heti kun sana tehdas mainittiin.
Kumma että ne liito-oravat ilmaantuvat aina rakennuspaikalle yhtäaikaa kaavoittajan kanssa! Eivät siis olekaan kovin harvinaisia kun niitä riittää joka niemeen ja notkoon.
Toisaalta, ajatteleeko luonnonsuojelufanaatikot, että koko luonnonsuojelu saa kirosanan maineen, kun jokainen rakennussuunnitelma tyrmätään jonkin ötökän takai, ja melkoinen osa tyttämistä potee köhyyttää ja syö voikukkia puistossa. Ei leipäjonot lopu, jos ei työpaikkoja saada. Pian köyniin että liito-oravatkin paistetaan!
tehdas tulee
pupunpuruja
1
60
Vastaukset
- työtön viheriäinen
Pahuksen liito-oravat! Meitä työttömiä taitaa olla yli 200tuhatta, mokoman pörröturkin takia! Pienestä elukasta valtava harmi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1341728- 401648
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631410- 681305
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2091144Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2771097- 701083
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19958- 74955
Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106888