Jokainen tekee virheitä, osa rikoksia. Lestadiolainen tekee ja jalkapallomaajoukkueen kapteeni tekee. Rikosasioissa ottakaa yhteys poliisiin, tai jos ette ole varmoja, niin oikeusavustajaan, joita löytyy ilmaispalveluina kunnista.
Tämä neuvo koskee kaikkia, myös melperiä, mutta koska hän elää "immuunijärjestelmänsä" vahvassa suojapanssaritilassa, niin hänelle on tavallaan eri säännöt ja toivottavasti myös jonkintasoiset lääkkeet.
Olisi hyvä lopettaa jatkuva ilkeämielinen toisen arviointi
4
67
Vastaukset
- ei hellari itse.
Häiriköt ovat näitä samoja helluntataustaisia. Vaikea täällä on keskustella kenenkään, kun nuo helluntaihäiriköt tällä riehuvat. Kun lukee seuraavan copy pasten, niin pääsee jyälle millaisesta luciferuksen lahkosta helluntailaisten saasta on peräisin.
copy paste:
Heluntailaisten uhri
eilen 20:25
Joskus, muist. 1990-2000-luvun vaihteessa tuli tv:stä ohjelma uskonnon uhreista. Keskustelijoina olivat pari Uskontojen uhrit ry:n työntekijää, sekä eri kirkkojen ja lahkojen edustajia.
Muistan iäti, kuinka eräs, itsekin aikoinaan tuntemani, tunnettu helluntaisaarnaaja - "pastori", jos suvaitsette - myöhemmin hetkellisen pyrähdyksen kahdessakin puolueessa tehnyt poliittinen tuuliviiri, istui aivan poissaolevan ja närkästyneen näköisenä omalla paikallaan. Häneltä asiaa kysyttäessä tämä kaikkien idioottien isä vastasi suunnilleen näin: "me helluntailaiset emme ole uskonto, vaan uudestisyntyneiden uskovien yhteisö, eikä meillä Helluntaiherätyksessä näin ollen ole ollut, eikä voikaan olla uhreja."
Väite oli todella paksu. Itse olen helluntailaisen uskonlahkon uhri, pahoinpidelty ja hyväksikäytetty jo pikkulapsesta asti ja tämä saa'tanan sika esiintyy kuin kaikkia muita uskonsuuntia ylimaallisemman, syyttömästi epäillyn herranjoukon närkästynyt marttyyriedustaja.
Tunnustan, että hetken henkeä haukottuani aloin huutaen kirota ja sättiä, sekä sylkeä kohti televisiota. Ne per'keleen @*&%$¤:t ovat kyllä aina olleet täysin tietoisia lahkossaan tapahtuvista muistakin, kuten talousrikoksista. Lasten hätään he eivät ole koskaan puuttuneet. - Tyypillinen vl-mies
SRK:n tilintarkastaja ja Espoon rauhanyhdistyksen entinen puheenjohtaja Seppo Tervo raiskasi omaa tytärtään vuosikausia. Raiskaaminen alkoi, kun tyttö oli alle 10 v.
Seppo Tervo sai tekosistaan Espoon käräjäoikeudelta 4 v. vankeutta. Helsingin hovioikeus korotti tuomion 5 vuoteen vankeutta.
SRK = Suomen Rauhanyhdistysten Keskusyhdistys = vanhoillislestadiolaisen herätysliikkeen keskusyhdistys.
Yhdistyksen pääpaikka on Oulussa.
http://rauhanyhdistys.fi/fi/srk/
Lapsensaraiskaaja Seppo Tervo
Vanha Lahnuksentie 17
02970 ESPOO
050 589 7785 - Myönt.hyönteinen
Nyt on kesä ja kärpäset, myöntienen ote elämään.
- Hyönteinen_myönteine
Nyt on kesä ja kärpäset, myönteinen ote elämään....!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263238
- 721580
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa801129Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1451052- 45941
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.45888- 61882
Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe171862- 42836
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis139775