Olisi hyvä lopettaa jatkuva ilkeämielinen toisen arviointi

Chiang Chu

Jokainen tekee virheitä, osa rikoksia. Lestadiolainen tekee ja jalkapallomaajoukkueen kapteeni tekee. Rikosasioissa ottakaa yhteys poliisiin, tai jos ette ole varmoja, niin oikeusavustajaan, joita löytyy ilmaispalveluina kunnista.

Tämä neuvo koskee kaikkia, myös melperiä, mutta koska hän elää "immuunijärjestelmänsä" vahvassa suojapanssaritilassa, niin hänelle on tavallaan eri säännöt ja toivottavasti myös jonkintasoiset lääkkeet.

4

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei hellari itse.

      Häiriköt ovat näitä samoja helluntataustaisia. Vaikea täällä on keskustella kenenkään, kun nuo helluntaihäiriköt tällä riehuvat. Kun lukee seuraavan copy pasten, niin pääsee jyälle millaisesta luciferuksen lahkosta helluntailaisten saasta on peräisin.


      copy paste:

      Heluntailaisten uhri
      eilen 20:25

      Joskus, muist. 1990-2000-luvun vaihteessa tuli tv:stä ohjelma uskonnon uhreista. Keskustelijoina olivat pari Uskontojen uhrit ry:n työntekijää, sekä eri kirkkojen ja lahkojen edustajia.

      Muistan iäti, kuinka eräs, itsekin aikoinaan tuntemani, tunnettu helluntaisaarnaaja - "pastori", jos suvaitsette - myöhemmin hetkellisen pyrähdyksen kahdessakin puolueessa tehnyt poliittinen tuuliviiri, istui aivan poissaolevan ja närkästyneen näköisenä omalla paikallaan. Häneltä asiaa kysyttäessä tämä kaikkien idioottien isä vastasi suunnilleen näin: "me helluntailaiset emme ole uskonto, vaan uudestisyntyneiden uskovien yhteisö, eikä meillä Helluntaiherätyksessä näin ollen ole ollut, eikä voikaan olla uhreja."

      Väite oli todella paksu. Itse olen helluntailaisen uskonlahkon uhri, pahoinpidelty ja hyväksikäytetty jo pikkulapsesta asti ja tämä saa'tanan sika esiintyy kuin kaikkia muita uskonsuuntia ylimaallisemman, syyttömästi epäillyn herranjoukon närkästynyt marttyyriedustaja.

      Tunnustan, että hetken henkeä haukottuani aloin huutaen kirota ja sättiä, sekä sylkeä kohti televisiota. Ne per'keleen @*&%$¤:t ovat kyllä aina olleet täysin tietoisia lahkossaan tapahtuvista muistakin, kuten talousrikoksista. Lasten hätään he eivät ole koskaan puuttuneet.

    • Tyypillinen vl-mies

      SRK:n tilintarkastaja ja Espoon rauhanyhdistyksen entinen puheenjohtaja Seppo Tervo raiskasi omaa tytärtään vuosikausia. Raiskaaminen alkoi, kun tyttö oli alle 10 v.

      Seppo Tervo sai tekosistaan Espoon käräjäoikeudelta 4 v. vankeutta. Helsingin hovioikeus korotti tuomion 5 vuoteen vankeutta.

      SRK = Suomen Rauhanyhdistysten Keskusyhdistys = vanhoillislestadiolaisen herätysliikkeen keskusyhdistys.

      Yhdistyksen pääpaikka on Oulussa.

      http://rauhanyhdistys.fi/fi/srk/

      Lapsensaraiskaaja Seppo Tervo
      Vanha Lahnuksentie 17
      02970 ESPOO
      050 589 7785

    • Myönt.hyönteinen

      Nyt on kesä ja kärpäset, myöntienen ote elämään.

    • Hyönteinen_myönteine

      Nyt on kesä ja kärpäset, myönteinen ote elämään....!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3238
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      72
      1580
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      80
      1129
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      145
      1052
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      941
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      888
    7. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      862
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      836
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      775
    Aihe