Pioneer vsx s300. Internet-Radio yms?

vsx s300

Hei. Mitä tarkoittaa jos a/v vahvistimessa on Internet-radio? On kyllä hyvin toiminut FM tuner puolella, valitettavaa vain hajosi tuo mukana tullut antenni (dipole?) siitä liittimen sisältä katkesi tappi.

Osaisitteko valaista tässä asiasssa? Entä mikähän on mennyt vahvistimeen, myös vasemman puoleinen kanava ei kuulu jos valintana (Analog Aux) jos valintana (Tuner) kummatkin kuluvat? PS. mites ulostaako tämä vahvistin oletuksena nämä TrueHD yms. äänet ulos kaiuttimista tavallisen RCA johdon kautta, vaikuttaako tietokone äänipiireineen?

Tuossa on myös aktiivi pöntöillekki omat reiät, niin suosittelisitteko näitten hankkimista? Millaiset? Kiitos vastauksista.

2

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Mitä tarkoittaa jos a/v vahvistimessa on Internet-radio?"
      -Tuo tarkoittaa, että jos sinulla on kotona langaton verkko, niin pystyt kuuntelemaan internet-radioita ilman, että tietokone on päällä.

      Tuo kaikki muu on sellaista sekamelskaa, että siihen en osaa vastata..

    • tarvittavat puuttuu

      Ei tuota vehjettä netin perusteella saa verkkoon liitettyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1944
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1690
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1306
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1265
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1008
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      916
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      913
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      872
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      830
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe