Nyt olis kasassa rv14 4 ja tuntuu kuin oireet olisivat kaikonneet? Alkuviikosta voin pahoin ja pyörrytti, mutta nyt olo on ollut ihmeellisen hyvä. Onkohan tämä nyt sitten ihan normaalia näillä viikoilla vai pitäisikö alkaa panikoimaan, että vauva on kuollut? Masussa on edelleen turvotusta (tai ainakin se on aika iso normaaliin verrattuna) ja pientä nipistelyä tuolla kannattimien kohdalla. Tuo pahanolon kaikkoaminen näin yhtäkkisesti vain ihmetyttää.
On niin oireeton olo
Sipuli
1412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Nauti tilanteesta, äläkä stressaa! oo onnellinen et ökä-olo meni menojaan! Mäki suurinpiirtein samoilla viikoilla ihmettelin, et kuinka voi olla näin energinen ja hyvä olla ja mistään ei tuu kipeeksi ku tekee jotai..
Ny viikot on 26 3 ja johan painaa jo joka suunnasta. ootan kolmattani ja välis jo tuntuu, et pysyyköhän tää vilperi loppuun asti sisällä.. Ny on kyl ollu viikko taas aika hyvä. Viime viikolla olin selkäni kans iha linkus. Se on oikkuillu joka raskauden aikana.
Mut älä suotta murehdi, et vauvalle ois tapahtunu mitää! Ei koko raskausaika oo vaa huonoa oloa vaan se on ihan mukavaaki aikaa!!