Olen keski-ikäinen. Liikun hyvin aktiivisesti.
Yli 150 cm pitkä (noin151-152,5), mikähän olisi sopiva paino?
16
5034
Vastaukset
- laihdu läski lapsi
Oletpas sä söpön pituinen.
Ehkä jotain 40-45? - sweetfeathers
^Komppaan
Toisaalta se on aika yksilöllistä ja riippuu iästä. Eikö aikuinen/keski-ikäinen nainen paina hieman enemmän kuin samanpituinen nuori ja näytä silti samalta. Hankala sanoa, anteeksi jos olen väärässä. Tietysti itse olen 164cm ja aion painaa enintään 45kg - sellasta vaan
Oon saman pituinen, mutta oon 16v. Painan tällä hetkellä 41kg. Mut niin, että mulle on sanottu että oon normipainonen, ja että ois hyvä jos sitte vanhempana pysyis täs 47kg alapuolella...mut tietty ihmiskohtaista, mutta aattelin vaan ilmottaa:)
- tsubbie
38 kg
- 1+9
En ymmärrä, miten tää syömishäiriöpalstalle kuuluu, mutta minusta n. 45-50 kg olisi ok.
- Anonyymi
Kommenttien perusteella oon liian painava :( 11v tyttö ja 150cm painan liikaa😔 painan 50.1kg ja se on liikaa
- Anonyymi
Ite oon 154cm ja 52kg
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ite oon 154cm ja 52kg
Mä oon ilmeisesti ylipainonen ku oon kohta 12v 150cm ja painan 44😃
- Anonyymi
ole vaan oma itsesi. Olen täällä tietenkin vähän myöhässä mutta ole ylpeä siittä kuka olet
- Anonyymi
Aloittaja on varmasti normaalipainoinen koskahaluaa itselleen anoreksian.Eikö keski.ikäinen keksi muuta kuin halun saada anoreksian.Elämässä pitäis olla muutakin kuin anoreksia tuon ikäisenä.
- Anonyymi
Se on yksilöllistä ja ainakin painoindeksiä seuraamalla menee varmasti harhaan.
Ja miksi antaa muiden määrittää omaa kehoa ja mieltä? Toki, jos on todellista terveysriskiä, niin silloin ammattilainen voi kohteliaasti huomauttaa asiasta, mutta muuten mielestäni jokainen olkoon sen painoinen kun haluaa ja on luonnollista.- Anonyymi
Miksi anoreksia sitten luokitellaan sairaudeksi jos se on kerta luonnollista.Itse en ole ikinä ollut letkuruokinnassa eli olenko epänormaali ja sairas kun ei luut näy?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi anoreksia sitten luokitellaan sairaudeksi jos se on kerta luonnollista.Itse en ole ikinä ollut letkuruokinnassa eli olenko epänormaali ja sairas kun ei luut näy?
Anoreksia menee tuohon kategoriaan, missä on terveys vaarassa, ja missä ammattilaisen tulisi huomauttaa asiasta, antaa tukea ja tarvittaessa jopa pakottaa hoitoon.
- Anonyymi
(152-100)*0,85kg =~44,5kg, tuo on sitten jo mallimittoja lähentelevä ja siihen joudut lisäämään vielä keski-ikäisen ikälisän mikä lienee = tuo vähennetty 15% eli 7,8kg. Mittasi olisi näin ollen 52kg
- Anonyymi
En tiedä kaverit sitä luokkaa joku 37 ite 31:(
- Anonyymi
täällä aikuiset ja lapset vertailee toisiinsa . ei paljoo oo järkeä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006544
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313910törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303335Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3821794- 331418
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471073Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889