Olen keski-ikäinen. Liikun hyvin aktiivisesti.
Yli 150 cm pitkä (noin151-152,5), mikähän olisi sopiva paino?
16
5283
Vastaukset
- laihdu läski lapsi
Oletpas sä söpön pituinen.
Ehkä jotain 40-45? - sweetfeathers
^Komppaan
Toisaalta se on aika yksilöllistä ja riippuu iästä. Eikö aikuinen/keski-ikäinen nainen paina hieman enemmän kuin samanpituinen nuori ja näytä silti samalta. Hankala sanoa, anteeksi jos olen väärässä. Tietysti itse olen 164cm ja aion painaa enintään 45kg - sellasta vaan
Oon saman pituinen, mutta oon 16v. Painan tällä hetkellä 41kg. Mut niin, että mulle on sanottu että oon normipainonen, ja että ois hyvä jos sitte vanhempana pysyis täs 47kg alapuolella...mut tietty ihmiskohtaista, mutta aattelin vaan ilmottaa:)
- tsubbie
38 kg
- 1+9
En ymmärrä, miten tää syömishäiriöpalstalle kuuluu, mutta minusta n. 45-50 kg olisi ok.
- Anonyymi
Kommenttien perusteella oon liian painava :( 11v tyttö ja 150cm painan liikaa😔 painan 50.1kg ja se on liikaa
- Anonyymi
Ite oon 154cm ja 52kg
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ite oon 154cm ja 52kg
Mä oon ilmeisesti ylipainonen ku oon kohta 12v 150cm ja painan 44😃
- Anonyymi
ole vaan oma itsesi. Olen täällä tietenkin vähän myöhässä mutta ole ylpeä siittä kuka olet
- Anonyymi
Aloittaja on varmasti normaalipainoinen koskahaluaa itselleen anoreksian.Eikö keski.ikäinen keksi muuta kuin halun saada anoreksian.Elämässä pitäis olla muutakin kuin anoreksia tuon ikäisenä.
- Anonyymi
Se on yksilöllistä ja ainakin painoindeksiä seuraamalla menee varmasti harhaan.
Ja miksi antaa muiden määrittää omaa kehoa ja mieltä? Toki, jos on todellista terveysriskiä, niin silloin ammattilainen voi kohteliaasti huomauttaa asiasta, mutta muuten mielestäni jokainen olkoon sen painoinen kun haluaa ja on luonnollista.- Anonyymi
Miksi anoreksia sitten luokitellaan sairaudeksi jos se on kerta luonnollista.Itse en ole ikinä ollut letkuruokinnassa eli olenko epänormaali ja sairas kun ei luut näy?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi anoreksia sitten luokitellaan sairaudeksi jos se on kerta luonnollista.Itse en ole ikinä ollut letkuruokinnassa eli olenko epänormaali ja sairas kun ei luut näy?
Anoreksia menee tuohon kategoriaan, missä on terveys vaarassa, ja missä ammattilaisen tulisi huomauttaa asiasta, antaa tukea ja tarvittaessa jopa pakottaa hoitoon.
- Anonyymi
(152-100)*0,85kg =~44,5kg, tuo on sitten jo mallimittoja lähentelevä ja siihen joudut lisäämään vielä keski-ikäisen ikälisän mikä lienee = tuo vähennetty 15% eli 7,8kg. Mittasi olisi näin ollen 52kg
- Anonyymi
En tiedä kaverit sitä luokkaa joku 37 ite 31:(
- Anonyymi
täällä aikuiset ja lapset vertailee toisiinsa . ei paljoo oo järkeä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5011887Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3791576Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641378Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H181367- 113972
- 51929
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19916Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15771Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11764Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66763