uuden seelannin ilmasto suosii kolmee satoo

miksi suomes viljellään ja maksellaan tukien maksuilla kolmee satoo eli maksellaan koko kolmesta sadosta vaikka saavat yhden sadon , on neuvoteltava uudenseelannin kanssa alkutuotannosta ja otettava maajusseilta suomessa tuet pois ei tyhjästä sovi maksaa se on selvä,

menkää vaikka sossuun jos ette muuten pärjää, ai mutta tehän olette jo sossun rahoilla, on laitettava tuet katteelliseksi myös maajussien jollei muuten niin ne on poistettava,,,
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

miksi suomes TEHTAAT ja maksellaan tukien maksuilla kolmee PALKKAA eli maksellaan koko KAHDEKSASTA TUNNISTA ,vaikka saavat KOLME TUNTIA , on neuvoteltava AFRIKAN kanssa DUUNAREISTA ja otettava ARSKOILTA suomessa TUET pois ei tyhjästä sovi maksaa se on selvä :)))))))))

menkää vaikka sossuun jos ette muuten pärjää, ai mutta tehän olette jo sossun rahoilla, on laitettava tuet katteelliseksi myös ARSKOILLE jollei muuten niin ne on poistettava,,,

Äänestä
  • ei muilla ole maataloustukia eikä duunareilla ole tukia vain maajusseilla kymmeniä eri tukia, duunareilla ei ole miljoona omaisuuksia vain maajusseilla on miksi näitä tuetaan kun ovat muutenkin sikojen hakkaajia, heti näiltä tuet pois tuet lietsoo saamattomuuden tunnelmaa törsät on pummeja suomen suurimpia ettei sitten maailman suurimpia, duunarien tukia ei voi verrata maajussien 14 miljardin tukiin jota maajusseille jaellaan vuodes, maajussi ei veroo maksa mutta duunari makselee samas makselee maajussien tuet todella törkeetä tukee olemattomia pummeja katteettomasti..

    Äänestä

  • :))))))))((((((: kirjoitti:

    ei muilla ole maataloustukia eikä duunareilla ole tukia vain maajusseilla kymmeniä eri tukia, duunareilla ei ole miljoona omaisuuksia vain maajusseilla on miksi näitä tuetaan kun ovat muutenkin sikojen hakkaajia, heti näiltä tuet pois tuet lietsoo saamattomuuden tunnelmaa törsät on pummeja suomen suurimpia ettei sitten maailman suurimpia, duunarien tukia ei voi verrata maajussien 14 miljardin tukiin jota maajusseille jaellaan vuodes, maajussi ei veroo maksa mutta duunari makselee samas makselee maajussien tuet todella törkeetä tukee olemattomia pummeja katteettomasti..

    ei muilla ole PALKKAtukia eikä duunareilla ole MUUTA, kuin tukia vain maajusseilla kymmeniä eri PALKKOJA, duunareilla ON KYMMENIÄ miljoona omaisuuksia vain maajusseilla EI OLE, miksi ??? ARSKOJA tuetaan kun ovat muutenkin sikojen hakkaajia, heti näiltä tuet pois tuet lietsoo saamattomuuden tunnelmaa ARSKAT on pummeja suomen suurimpia, ettei sitten maailman suurimpia, VILJELIJÖIDEN PALKKOJA ei voi verrata ARSKOJEN 140 miljardin tukiin jota ARSKOILLE jaellaan vuodes, maajussi SAA veroo maksaA, mutta ARSKA EI maksele, samas makselee ARSKOJEN tuet todella törkeetä tukee olemattomia pummeja katteettomasti..

    Äänestä

  • vaikee ottaa duunareilta tuet pois kun niillä ei ole tuki tuloo, mee nyt hoitoon olematon oskari jussi,,,

    Äänestä

  • oskari olematon, kirjoitti:

    vaikee ottaa duunareilta tuet pois kun niillä ei ole tuki tuloo, mee nyt hoitoon olematon oskari jussi,,,

    vaikee ottaa VILJELIJÖILTÄ tuet pois kun niillä ei ole KUIN PALKKA tuloo, mee nyt hoitoon olematon oskari ARSKA,,, :))))))))))))))))

    Äänestä

taas kerran törsä laski alleen sontaa tulee tuutin täyreltä paree laittaa tämmönen hoitoon nuivaan sehän on täysi hullu idiootti kyrpä jussi,,,

Äänestä
  • taas kerran ARSKA laski alleen sontaa tulee tuutin täyreltä KRAPULA PASKAA paree laittaa tämmönen hoitoon nuivaan sehän on täysi hullu idiootti ****** ARSKA :))))

    Äänestä

  • :))))))))))) kirjoitti:

    taas kerran ARSKA laski alleen sontaa tulee tuutin täyreltä KRAPULA PASKAA paree laittaa tämmönen hoitoon nuivaan sehän on täysi hullu idiootti ****** ARSKA :))))

    maajussin tai lomittajan tekemä alaikänen toistelee asioita niin kuin käki , mee nyt vaan ulos leikkiin toisten lasten kanssa ei sulla ole järkee kun ei sun suvullaskaan kun pummeja olette,,,

    Äänestä

  • :::))))))))((((((((: kirjoitti:

    maajussin tai lomittajan tekemä alaikänen toistelee asioita niin kuin käki , mee nyt vaan ulos leikkiin toisten lasten kanssa ei sulla ole järkee kun ei sun suvullaskaan kun pummeja olette,,,

    ARSKAN TAI SOSIAALIVAMMASEN tekemä alaikänen toistelee asioita niin kuin käki , mee nyt vaan ulos leikkiin toisten lasten kanssa ARSKA ei sulla ole järkee kun ei sun suvullaskaan kun SOSIAALI LOISIA olette,,,

    Äänestä

  • :)))))))))) kirjoitti:

    ARSKAN TAI SOSIAALIVAMMASEN tekemä alaikänen toistelee asioita niin kuin käki , mee nyt vaan ulos leikkiin toisten lasten kanssa ARSKA ei sulla ole järkee kun ei sun suvullaskaan kun SOSIAALI LOISIA olette,,,

    tuet voidaan poistaa suomesta jouluun mennes näin on eu suunnitellut,,,

    Äänestä

tuet vaan pois, uudessa seelannissakin ollaan ilman tukia ja hyvin pärjäävät suomi voi ostaa alkutuotannon uusesta seelannista todella järkevää,,,

Äänestä

  • ole hyvä vaan.. kirjoitti:

    törsä menos sikalaan potkiin sikoi kaverin kans,,

    http://www.youtube.com/watch?v=S3l7Ynr6Bw0

    just joo ja kiljuu paska puntis,,,

    ARSKA menos sikalaan potkiin sikoi kaverin kans,,TULEE TAARES PAHROO JÄLKIÄ,,,
    just joo ja kiljuu ARSKA puntis,,,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


: ))))))))))))(((((( kirjoitti:

miksi suomes viljellään ja maksellaan tukien maksuilla kolmee satoo eli maksellaan koko kolmesta sadosta vaikka saavat yhden sadon , on neuvoteltava uudenseelannin kanssa alkutuotannosta ja otettava maajusseilta suomessa tuet pois ei tyhjästä sovi maksaa se on selvä,

menkää vaikka sossuun jos ette muuten pärjää, ai mutta tehän olette jo sossun rahoilla, on laitettava tuet katteelliseksi myös maajussien jollei muuten niin ne on poistettava,,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu