Kertokaa nyt joku viisaampi, mikä on tuon Haapakankaan kaavoituksen tilanne. Onko sitä käsitelty, käsitelläänkö vai missä mättää? Halpa-Hallinhan pitäisi avata tämän vuoden syksyllä, mutta nyt ei ole kyllä asiasta puhuttu pitkiin aikoihin.
Onko Ritaharjun Ideapark todellinen syy Haukiputaan Halpa-Halli-asian viivyttelyyn?
Tulleeko se Halpa-Halli?
26
735
Vastaukset
- seuraa aikaasi
Nähtävästi et seuraa aikaasi, et lue lehtiä, et kuuntele radiota, et katso paikallistv-uutisia, kuljet korvalaput korvilla etkä hanki tietoa muutenkaan. Kaava on hyväksytty iät ja ajat sitten. Mitään viivyttelyä ei ole missään. Kun rakennetaan, tehdään piirrokset ja urakkatarjouspyynnöt yms. Kyllä se Hh tulee sinne kunhan jaksat odottaa.
Ritaharju ei liity tähän mitenkään.- Tarjoushaukka
Kiitos asiallisesta ja ysyävällisestä vastauksesta. Juuri keväällä kuitenkin luin jostain, että kaavaa ei vielä olisi käsitelty. Toivottavasti olen väärässä.
- Orkku Mikkola
Tarjoushaukka kirjoitti:
Kiitos asiallisesta ja ysyävällisestä vastauksesta. Juuri keväällä kuitenkin luin jostain, että kaavaa ei vielä olisi käsitelty. Toivottavasti olen väärässä.
Onko haukka eksynyt,Keskisen kyläkaupalta? Halpahallin omistajat ehkä ovat laskeneet "lestikset" väärin, ei Haukiputaanlla taida riittää menestymiseen ostovoima, jos lapsilisiäkin pienennetään.
- Eesau Pyhä Karitsa
Orkku Mikkola kirjoitti:
Onko haukka eksynyt,Keskisen kyläkaupalta? Halpahallin omistajat ehkä ovat laskeneet "lestikset" väärin, ei Haukiputaanlla taida riittää menestymiseen ostovoima, jos lapsilisiäkin pienennetään.
Vittuillessaan rakentavat, kun jehovilla on isot palvontasalit.
- Kallis-Halli
Purkki hilloa halvalla niin. Halpa-hallista kumpparit jalkaan niin. Leipää ja jogurttia niin ja lakuja. Kiitos! Päivää. Osta raketteja!
- Mattomiina-Pulla
Kävin kattoon vaatteita Säästämontusta niin Minäpuhun-merkkiä eli I-Speakkia on näköjään tullu mallistoon. Taitaa olla budgeddi sbordin ylijäämiä. Samat hinnat kyllä kun budjetissakin oli talvella.
- RRRehti-Rekke
kivaha se o aina vaihtelua ja lissää vaihtuehtoja saaha. nihh!!
- Tgtgtgtgtggydhdhhdhj
Tuleehan se oma herran paimenten kauppa jos luoja niin suo. Aameeeen.
- Rautian asiakas
Tulikohan tuo lopettavan rautakaupan tilalle?
Tämmöistä huhua kuullut- tätätä
Whhhaaattt??
- Kerro,kerro
Mikä rautakauppa lopetettu?
- gogo
Kerro,kerro kirjoitti:
Mikä rautakauppa lopetettu?
Onko ne lopettamassa?
- puttaaneinairi
Halapa Hallin avajaiset on lyöty lukkoon, kansa pääsee sissään 31.10.2014
- Ylkä & Lamppu Oy
Tätä on rukoiltu.
- rakennusmiehen kaima
Kiire tulee kun ei ole vielä sokkeliakaan...
- jokke998
rakennusmiehen kaima kirjoitti:
Kiire tulee kun ei ole vielä sokkeliakaan...
Nyt äkkiä kaikki Haukiputaan miehet sinne vispaamaan "laastia" niin saadaan mälliä sokkeliin
- Asiaton omistaja
Tarjoushaukka
Kertokaa nyt joku viisaampi, mikä on tuon Haapakankaan kaavoituksen tilanne
Mikä hirveä hätä tarjoushaukalla on, eihän teidän oma ”lestiskauppa” ole kaukana,Oulussa ja Kiimingissä ainakin. Kerää laumasi tila-autoon ja ajele sinne mitä kaipaat, tuleeko teille bonusta, onko asiakasomistaja systeemiä kuten Arinalla jotta voit vaikuttaa asioihin? - L+ Killer 1%
Mitenkään lestoja puolustelematta, HH EI ole "lestiskauppa" vaan sen omistaja pohja on joku muu hihhulilahko.
Teillä menee nyt vellit ja puurot sekaisin- Zöde
Onko helluntalainen kaupan omistaja? Ei minua haittaa kunhan halvalla tavaraa saa. Ennemmin ostan sieltä kuin lestakaupoista.
- musta sapatti
Zöde kirjoitti:
Onko helluntalainen kaupan omistaja? Ei minua haittaa kunhan halvalla tavaraa saa. Ennemmin ostan sieltä kuin lestakaupoista.
Pääasia että pyhittävät lepopäivän!
- entinen myyjä
musta sapatti kirjoitti:
Pääasia että pyhittävät lepopäivän!
Niin on. Kyllä se on henkilökunnan perheillekkin mukava, kun äiti/isä ovat sunnuntaisin kotona.
- Tarjoushaukka taas
Niin että kyllä taisi kysymykseni olla aivan aiheellinen. Lukekaa Kalevasta. Ei ole rakennuslupaa ei. :'(
- Varma Tieto
ei sitä tuu.
- kaarleby
entisenä kokkolalaisisena tiedän,että Halpa.Hallia johtaa Ylisen Esko ja Janne ja molemmat kuuluvat babtisti-seurakuntaan. myynnissä ei ole tupakkia, lehtiä neikä kaljaa. kaikkea muuta mukavaa.
- janispude
turha laitos siis
- Hienoa
janispude kirjoitti:
turha laitos siis
No ei ollenkaan koska ukolle löytyy aina hyvät ja halvat paidat, sukat ja pöksyt vaikka se on XXL kokoa. Odotan innolla putaan kauppaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410