Kiusaamisjuttu

ja saa takaisin, niin mun mielestä turha vänistä. Jokainen tekee itse päätöksen mitä tekee, kukaan ei pakota toimiin. Ja niistä toimista voi sitten tulla seurauksia, mutta se on mun mielestä omaa tyhmyyttä jos ei mieti asioita etukäteen.
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mua kiusataan joka paikassa, olen myös palstakiusattu :(

Äänestä

Kenelle tämä on? oletko varma että se on kiusaamista eikä ihastusta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jos kiusaa toista kirjoitti:

ja saa takaisin, niin mun mielestä turha vänistä. Jokainen tekee itse päätöksen mitä tekee, kukaan ei pakota toimiin. Ja niistä toimista voi sitten tulla seurauksia, mutta se on mun mielestä omaa tyhmyyttä jos ei mieti asioita etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu