Cerwin vega xls 215 hyvä kaappi!

Muuttuva todellisuus

todistetusti.

6

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Painetta piisaa, mutta ei äänenlaatua. Todistetusti.

      • Todistetusti

        Lueppa hifilehti siinä on testattu. Äänenlaatua on monella tarpeeksi. Hyvät kaiuyttimet on hiton kalliit aja niiden oheislaitteet joilla voi oikeasti nautiskella musasta noin 30000 euroa menee tetä voidaan puhua hyvästä musasta.Kokemusta on.
        Mistä luulit että sait tiedon sen väärän etä todistetusti ei ole hyvä kaappi
        http://www.verkkokauppa.com/fi/product/49719/ctgnb/Cerwin-Vega-XLS-215-lattiakaiutinpari
        Kerro. Lue hifilehti niinon todistetusti ok kaappi ja auktroiteettinen kuhan on tehokas vahvistin ei mikään 2x 80w rimpula . Todistetusti.


    • Olen lukenut kyseisen hifilehden jutun ja siinä sanottiin, että äänenpainetta piisaa, mutt kaiuttimet soivat myös hienosti. Enemmän bilekaiutin silti sen arvion mukaan. Itse en ikinä ostaisi.

      • Todistetusti

        Käy myös bilekäyttöön mutta myös musiikin kuunteluun. "itse en ikinä ostaisi" on se hifiuskottavuus syy miksi ei käy joillekin rajoitteisille. Mutta yllättävän positiivisen lausunnon ne saivat. Tottahan se on joka sana yllättävän hyvä kaappi ja aaah livemeininkiä riittää . Voi kuunnella myös hissuksiin soivat ihmeen hyvin.
        Itse puhun kokemuskesta ja luetusta tekstistä ja vertailukohteita kaappeihin riittää.

        "Painetta piisaa, mutta ei äänenlaatua. Todistetusti. " tuo tekstisi vain ei ollut ihan totta hmm jatkossa uskottavuus ongelma.... Tokihan esim genelekin kaiuttimet ne lähikenttämonitorit antaa tarkempaa ääntä ja ovat hinta laatu halpoja tuotteita.Ne ostaiisn jos haluan parantaa äänenlaatua harmi vaan jos taso pysyysaman auktoriteetisa pitää latoa tuhansia euroja 6600(kpl GENELEC 1238A tiskiin sillä eipä taida edes 8050 päästä cw xls215 tasolle tunnussa.

        ja lopuksi ei se cw ole maailman paras eikä hyvää kolmiulotteisuutta tarjoava tuote mutta ompahan vaan jykevä peli johon ei pikku purkit pääse millään.Ei ole oikeastaan edes kilpailijaa samaan ryhmään. Käyppä jossain kuuntelemassa niin voit itse todeta asian. Eipä nuo kaapit ihan kerrostalokämppään sovellukkaan mutta näin omakotitalo asujana on tilaa ja rauhaa mitä nytperhe rajooittaa mutt akuunteleepa hekin kun ajaa pihaan ja ulkona kuuluu kappaleet avaamatta auton ovea....jees on iso pääte ei ne pienellä soi vapautuneesti.

        Tuo "ei ei ikinä itselle" tekstisi on sama kuin minulla että ei ikinä bmw merkkistä autoa en ilkeäisi ajaa semmoisella pökäleellä ollut aina erittäin vastenmieleisen mielikuvan antava tuote se bmw. Onnea valuitsemallasi tiellä.


    • cereviniäpeek

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2228
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2122
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      13
      1641
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1462
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1419
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      875
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      90
      767
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      747
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      718
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      683
    Aihe