juhlat! Nehän on viel tulossa. Saa ruikuttajat nenilleen ja se on ihan oikeen. Muuttaa eka rantsuun ja sitte valittaa et on tullu muuttaneeks rantsuun. Eiks muille tule jo mitta täyteen, et on ekaks Saaristo Open ja syksyl yhdet juhlat ja valitust piisaa. Kauanks toi meri on ollu tossa?
Sika-
Nei ... .
4
200
Vastaukset
- Toribuubi
Ne on kai vasta elokuussa. Paikalle tulee ainakin Petri Nygård ja Tauski. Ääntä lähtee.
- halvat huvit
EVVK,vois olla sikailuavaikka joka vkl,kun tauski ja paikalliset kylän luuserit mukana.
Ei kummempaa aktiviteettia tarvitse tuo turun esikaupunki väki. - Syksyn aloitus
Harmi ettei Tukiainen ole mukana.. Mutta jos oikein arvaan niin Petri pistää paremmaksi. Ja siis 6 palvattua sikaa.. Loppuu vasta 02 että natinaa tulee riittämään. Ja sotkua.
- Pekkajasusi
Menkää mukaan rannan tapahtumiin. Jos vaik viihtyisitte.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1824196"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892750Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1332238Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8022076 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark92044- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.301987Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m191810Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251803- 831797