Tiedätte mitä. Telkkarista huutaa jalkkis ja seurueelle kantaa sapuskaa ja olutta ja eikun pitää valittaa. Mis on taffelit, eksä laittanu uunimakkaraa. Tietteks miehet, seuraavan illan ootte keskenäs. Naisia ei voi kyykyttää loputtomiin.
Haistakaa miehet..
Kokatkaa itte
13214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Akkojen kiekumisella ei ruoka pöytään tule.
Pitää tehdä töitäkin.
moniha on kont rot,eikä pyst mihinkää!tommost ipee ,heat tai jopa heb metri ku pystyis heittelee?=
Eikä ne naisten vaateshoppailutkaan tuu ilman töitä. Rahaa pitäs kyl saada uuteen mekkoon mut ei sen eteen viitti mitään tehä.
Viittaaks nyt siihen, et tää taukoamaton ruuan kantaminen puolisolle ja sen vieraille tois mulle rahaa? Tuskin, kun kenen naisen aviomies maksaa kokkaamisesta ja oluen kantamisesta? Kyl se tosiaan motivois enempi kun sais edes jonkunlaiset tipit. Niin kauanko tota jalkkista viel tulee?
SUOMALAISeT MIHET ON KAIKKI PERSUPASKOJA , JA NIILLÄ EI OLE MITÄÄN VIRKAA SIVISTYNEESSÄ MAAILMASSA !!!! .
Et sinä ole mikään "naiset" vaan olet yksi nainen ja puhut vain omasta tilanteestasi ja miehestäsi. Olitteko sopineet alunperin, että sinä ostat taffelit ja laitat uunimakkarat, oletettavasti olitte, jos sinä olit porukan ainoa, jota ei kiinnosta jalkapallo ja sinulla oli aikaa kokata. Ymmärrän, että on helpompaa purkautua tänne anonyymisti, mutta olisi paljon hedelmällisempää keskustella tästä ja perheenne rooleista miehesi kanssa, jos asia häiritsee sinua.
Tähän aloitukseen ei kannata vastailla.
Tuollaista naista EI voi olla olemassa, joka muka kantaisi ryyppysakille kaljaa ja ruokaa.
Se oli jonkun ukkelin huono juhannusvitsi.
Minulla on ihan oikeasti sellainen vanhempi sukulaispariskunta, jossa nainen tekee kaiken tuollaisen miehen eteen. Edes kahvikuppia ei mies saa itse kaapista, vaan naisen pitää passata joka asiassa. Kaipa siinä kaksi häiriintynyttä toteuttaa jotain kieroutuneita tarpeitaan. Toinen haluaa tuntea itsensä tärkeäksi ja paapotuksi ja toinen haluaa kokea olevansa tarpeellinen ja huolehtiva.
Pitkän liiton salaisuus kai yleensä on se, että kummankin vaillinaisuudet loksahtavat toisen vastaaviin. Syntyy tarvitsevuuden kierre.
Ukkelin juhannusvitsi? Ei vaan ole mut aluks ei ollutkaan mitään ongelmaa, kun vieraita oli pari. Sitte tuli soittoja, et miksei teitä näy kentällä ja kohta miehiä oli 9. Enkä mä voi nolata puolisoa saamalla jotain lapsellista hepulia, vaan kannon ne ruuat ja oluet pöytään. Eikä kyse ollu ryyppysakista vaan jalkkiksen katsomisesta.
Kokkaa meillä tää mieskin, mut ei nyt kun tulee jalkkista. Aattelin vaan josko löytyis kohtalonsisaria, et miten pysyvät järjissään kun toi touhu ei ihan heti lopu. Tein aamulla 3 peltiä pitsaa ja pakenen siskon luo. Puoliso lupas lämmittää sapuskat itte, et jotai edistystä.
Haistellaan vaan.
Mutta ei mitään, mä ainakin miehenä voin kokkailla syömiseni itse.
Mutta vastineeksi elättäkööt naiset sitten itsensä jne.
Itse ainakin opettelin aikanaan tekemään kaikki mahdolliset kotitalouteen liittyvät hommat (kokkaus, pyykkäys etc.) juuri tämän takia, ettei tarvitsisi olla naisesta riippuvainen missään vaiheessa.
Sivuoireena kylläkin tuli juuri tuo, ettei yhdenkään naisen on ihan turha laskea minun varaani yhtään mitään.
Ehkä sen takia nuo suhdeyritykset, mitä minulla on ollut jokunen tässä vuosien mittaan, on sitten perustunutkin siihen, ettei yritys ole johtunut pakosta, vaan halusta olla toisen kanssa.
Jos on lapseton pariskunta ja kotityöt jaetaan, niin kyllä on naiselta aika omituista siinä kohtaa olettaa, että mies tuo talouteen rahat. Suuresti epäilen, että näitä suomalaisissa naisissa juurikaan olisi. Varmaan sitten yhtä paljon on työssäkäyvän vaimon nurkissa eleleviä miehiä. Venäjältä tuoduissa ja thai-vaimoissa varmastikin, mutta siinä mies ottaa tietoisen riskin, koska kielitaidoton tuskin mitään töitä saakaan.
Ja nyt viittaan siis vain lapsettomiin pariskuntiin.
Elättäkööt naiset sitten itsensä.. No en mä mitään kerjuulla ole, ihmettelin vaan miten kukaan nainen selvii järjissään kun puoliso ja mahdollisesti kaverit tuijottaa jalkkista 9 h/vrk. Kyl mä taas säälistä tein jonkun lootan lasagnea ja pyttäriä, mut et onk toi normaalia? Kattooko kenenkään puoliso tosiaan sen koko 9 tuntia jalkkista?
Anna syödä taffelii ja makkaraa joka ilta, niin kuolee ukko kohta pois! On sulkin helpompaa