Ei luonto ole tarkoittanut, että käytetään jotain ihmisen keksimää ehkäisyä. Sperman on tarkoitus lennellä vapaasti, eikä jäädä johonkin kondomiin. Tämä oma mielipide.
Onko ehkäisy luonnon vastaista?
4
70
Vastaukset
- raffsex
Ihmisiä on jo nyt ihan liikaa maapallolla. Vieläkö pitäisi joka pariskunnan työntää 10-20 lasta tähän ylikansoituksen ahdistamaan palloon?
Toinen juttu on sp taudit. Kuka sellaisen haluaa? Ai hyvää päivää.. Vetele sä vaan paljaalla kaikkia jotka vähänkin liikkuu ja ihmettele sitten herpeksen kipuja ,kupan kauhuja ja aidsin parantumattomuutta.
Taidat olla jonkin uskonnollisen ryhmittymän aivopesemä tyyppi? Käytät väärää sanaa. Ei luonnolla ole mitään tarkoitusta. Lisääntyminen vaan ei onnistu jos sperma ei päädy emättimeen. Seksistä nauttiminen on muutenkin ihmisen vieteissä oleva huijaus. Se joka ei halua paritella, ei myöskään lisäänny.
Nainen tietysti voidaan pakottaa paritteluun ja niinpä naisen halukkuus paritteluun ei ole lisääntymisen ehdoton edellytys.- luonnon lait
Seksi on lisääntymistä varten, ei nautintoa varten.
- vastaista?
Ei ole ihminen ja kaikki mitä ihminen tekee kuuluu luontoon niinkuin terveys ja sukupuolitauditkin. Luonto ”keksittiin” jo silloin kun kondomia ei vielä ollut.
Toisaalta myös ”viihdevuosilla” oleva nainen tarvitsee spermaa lääkkeksi.
Kondomin tarve tulee siitä kun kiimaiset tyhmät käy uittamassa keppiään jokaisessa mahdollisessa raossa. Tyhmyyskin on kai luonnollista.
Mun vaki nainen sanoi, että jos tarvitset kondomia niin on vaihdettava naista.
Onko hedelmättömyys luonnon vastaista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.359714- 415294
- 434973
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk2033821- 133333
- 443138
- 312906
- 442573
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise692542- 562453