Minten voi vääntää

jos kyyneleet ovat ainoa lohdutus. Jos tietää, ettei koskaan, mitään. Jos ainoa tunne, minkä kohtaa on lohduttomuus. Jos on niin yksin, ettei löydä enää itseään, pelkästään sen tunteen, ettei hän rakastanut.
Hyvää yötä !!
Anteeksi lohduttomuuteni
8111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

nyt vähän optimismia ja positiivista ajattelua, älähän vaivu epätoivoon.

Äänestä
  • En, Heikko hetki vain. Niin tyhjä olo, kun ei ole ketään. Nyt nukkumaan. Kiitos :)

    Äänestä

  • tunteitaan sanoiksi kirjoitti:

    En, Heikko hetki vain. Niin tyhjä olo, kun ei ole ketään. Nyt nukkumaan. Kiitos :)

    Nukuhan hyvin ja heräile uuteen aamuun virkeänä ja toiveikkaana. :)

    Äänestä

Ne pitää vaan kirjoittaa

Lyhytkin teksti voi viedä aikaa useita tunteja. Kirjoitin kirjeen kuolleelle ystävälleni. Se kesri useira tunteja, sitten luin sen ääneen ja poltin sen kirjeen
. Lukeminenkin oli erittäin vaikeaa kun irkeä vollotin kuin pikkulapsi.. Rupesi nytkin kyyneleet valumaan kun edes muistelin tapahtumaa..

Äänestä
  • En pysty edes laidasta tietämään, mitä tunsit. Halaus sinulle.

    Äänestä

  • Otan osaa kirjoitti:

    En pysty edes laidasta tietämään, mitä tunsit. Halaus sinulle.

    8vuotta jo aikaa siitä, mutta kirjeen tuhrasin vasta 2012

    Äänestä

Kyllä Sä vielä ehdit saada tunteille vastakaikua. Ehkä hän ei ollut Se oikea.

Äänestä

Joskus asioiden kirjoittaminen sanoiksi helpottaa ja selkiyttää ajatuksia. Kun ei ole ketään jolle puhua niin kirjoittaminen auttaa jonkin verran. Joskus lohduttomuus ei häviä mielestä vaikka pistäis sanoja paperille. Mulla on nyt sellainen murhe mielen päällä, ett jos en pistä sitä välillä syrjään mielestä, niin iskee paniikkikohtaus päälle, tuntuu että maailma romahtaa ja on niin helvetin yksin ja avuton. Se on kumma miten elämä heittelee, nyt kun on vaikeaa ja rankkaa ja olisin ystävää tarvinnut eniten, ystävänä pitämäni henkilö pisti kylmästi vaan välit poikki, kun mun seura ei enää kelvannut, hän oli saanut omalle tasolleen paremmin sopivaa seuraa. Mä olin liikaa, hänellä ei löytynyt enää aikaa ja eikä halua olla mun kans tekemisissä. Tuntuu pahalta ettei enää ole yhtäkään ystävää, no, minkäs sille voi jos mun seura ei ketään miellytä, pakko pärjätä yksin murheitteni kanssa. Lohduton olo tulee tuostakin, kun tajuaa ettei ikinä kelvannut kellekään, eikä mihinkään elämänsä aikana, ihan sama vaikka en olisi ollut olemassakaan. Turha, epäkelpo, merkityksetön ihminen, tuota kaikkea minä olen en mitään muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunteitaan sanoiksi kirjoitti:

jos kyyneleet ovat ainoa lohdutus. Jos tietää, ettei koskaan, mitään. Jos ainoa tunne, minkä kohtaa on lohduttomuus. Jos on niin yksin, ettei löydä enää itseään, pelkästään sen tunteen, ettei hän rakastanut.
Hyvää yötä !!
Anteeksi lohduttomuuteni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu