Osaisko joku Alanyassa käynyt neuvoa missä Rodi Mood kauppa sijaitsee? Olisi kiva myös tietää mitä kaupassa myydään: vaatteeita,kosmetiikkaa...?
Saako kyseisestä kaupasta esim Victoria's Secretin tuotteita? Jos ei niin onko mistään Alanyan kaupoista mahdollista saada :) ?
Saako kyseisestä kaupasta esim Victoria's Secretin tuotteita? Jos ei niin onko mistään Alanyan kaupoista mahdollista saada :) ?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Väärän kohteen oot nyt valinnut,kun kyselet ensin primarkia Alanyassa ja nyt Victoria`s secretin tuotteita.
Tunnetustihan Alanyasta saa vain feikkejä eli sen mukaan mennään...
jos aitoa ja laatua haluat,niin ei löydy..vaikkakaan laatua et etsi jos primaskia toivoit.
Olisit mennyt Espanjaan vaikka.
Ostokset on paras tehdä Antalyassa. Sieltä löytyy Migros ja Özdilek ostoskeskukset joissa on merkkituotteita ja kaupungissa on monia pieniä kauppoja.
Yleensäkin on Antalya paljon parempi lomanviettoon kuin Alanya. . . . varsinkin jos haluaa jotain muutakin kuin bilettämistä.
Alanyassa on turkkilaisia ja kansainvälisiä merkkituoteliikkeitä. Basaareissa myydään feikkejä. Myös Espanjan toreilla näin tehdään. Aloittaja voisi harjoitella googlen käyttöä. Esim jos K-rauta Alanya ei tuota osumia, voi päätellä ettei liikettä siellä ole.
Lopetti keväällä.
Tulin juuri Alanyum-ostoskeskukselta. En osaa sanoa noista Vicotria´s Seacreteista tai Rodi Moodista, mutta Alanyumista tein huippuostoksia. siellä oli useimmissa kaupoissa alennusmyynti menossa ja sain vaatteita ja laukkuja todella halvalla. Löysin Vero Modan t-paitoja, joita käytän paljon ja jotka maksavat Suomessa 17 euroa, täällä noin 3 euroa.Eivätkä olleet feikkejä. Ostoskeskuksen kaupat ovat korkeatasoisia ja niissä myydään todella laadukkaita tuotteita. David Jonesin kauniin laukun sain noin 40 eurolla, Suomessa vastaavanlaisia olen katsellut, hinnat yli 100 euroa. Alanyumissa on toisessa kerroksessa tasokkaita liikkeitä, joissa tavara on hyvänlaatuista ja löytöjä on helppo tehdä. En ole vielä ehtinyt käydä Alanyan keskustassa koluamassa, mutta eiköhän sekin tapahdu, kun seuraavan kerran elo-syyskuussa tulemme.