lada 110

laada110

semmosen ostin reilu vuosi sitten.ajettu 140.000.ihan hyvä ajaa maantiellä,hyvät penkit ja tilat.sit se alkoi oireilla: kuskinpuolen sähköikkuna tippui alas kokoajan,lämppäri työnsi kokoajan kuumaa ja bensamittari heitteli edestakasin ,etenkin kurveissa.lopuksi ei pystynyt ajamaan kunnolla kun ratti vatkasi kokoajan oikealle ja vasemmalle,oli kiva ajaa suoralla kun kahdella kädellä piti ratista kiinni.semmonen kokemus oli ladasta,en kadu kuitenkaan

6

217

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ladan kuljettaja

      Aika huono provo.... Ei tuota usko kukaan. Olet tainnut ostaa bemarin ja nyt purat ongelmaa täällä. Lada on siinä määrin lujaa laatua, että tuollaisia ongelmia wiinä ei ole.

      T. Ladalla yli 500 tuhatta kilometriä ajanut

      • lörssen

        Niin totta taas. Kuullostaa ja on todennäköisesti länsiraato kyseessä. Tuntuu uskomattomalta että sillä on jo ajettu 140tkm .... mittaria ruuvailtu ylöspäin ? Olisi pitänyt paalata jo ajat sitten joten miksi jäit odottamaan raadon maatumista vikoineen päivineen ? Osa vioista on niin hengenvaarallisia että ajat sen nyt lähimmän alkon takapihalle ( siellä niitä on iso kasa jo ennestään ) ja toivot ihan kympillä että joku länsiraadon sieltä hinaa vaikka Saksaan missä sen joku onneton alkujaan turaskin muiden harmiksi.


      • laada110

        totta joka sana.autoliike aurora vantaalla oli kauppapaikka.


    • Runko.

      Olet löytänyt poikkeuksellisen hyvän yksilön. Jokainen ladisti olisi ikionnellinen, jos selviäisi noin pieneillä vioilla ja ominaisuuksilla.

      • sörsselssön

        Niin totta taas. Kuullostaa ja on todennäköisesti aito ladanraato kyseessä. Tuntuu uskomattomalta että sillä on jo ajettu 140tkm .... mittaria ruuvailtu ylöspäin ? Olisi pitänyt paalata jo ajat sitten joten miksi jäit odottamaan raadon maatumista vikoineen päivineen ? Osa vioista on niin hengenvaarallisia että ajat sen nyt lähimmän alkon takapihalle ( siellä niitä on iso kasa jo ennestään ) ja toivot ihan kympillä että joku ladanraadon sieltä hinaa vaikka Venäjälle missä sen joku onneton juoppo alkujaan turaskin muiden harmiksi.


    • lalada

      LADAon hyvä auto 800000 km ladalla ajanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      173
      1905
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1350
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      222
      1002
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      897
    5. 57
      842
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      783
    7. 93
      757
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      757
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      677
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      646
    Aihe