semmosen ostin reilu vuosi sitten.ajettu 140.000.ihan hyvä ajaa maantiellä,hyvät penkit ja tilat.sit se alkoi oireilla: kuskinpuolen sähköikkuna tippui alas kokoajan,lämppäri työnsi kokoajan kuumaa ja bensamittari heitteli edestakasin ,etenkin kurveissa.lopuksi ei pystynyt ajamaan kunnolla kun ratti vatkasi kokoajan oikealle ja vasemmalle,oli kiva ajaa suoralla kun kahdella kädellä piti ratista kiinni.semmonen kokemus oli ladasta,en kadu kuitenkaan
lada 110
6
175
Vastaukset
- Ladan kuljettaja
Aika huono provo.... Ei tuota usko kukaan. Olet tainnut ostaa bemarin ja nyt purat ongelmaa täällä. Lada on siinä määrin lujaa laatua, että tuollaisia ongelmia wiinä ei ole.
T. Ladalla yli 500 tuhatta kilometriä ajanut- lörssen
Niin totta taas. Kuullostaa ja on todennäköisesti länsiraato kyseessä. Tuntuu uskomattomalta että sillä on jo ajettu 140tkm .... mittaria ruuvailtu ylöspäin ? Olisi pitänyt paalata jo ajat sitten joten miksi jäit odottamaan raadon maatumista vikoineen päivineen ? Osa vioista on niin hengenvaarallisia että ajat sen nyt lähimmän alkon takapihalle ( siellä niitä on iso kasa jo ennestään ) ja toivot ihan kympillä että joku länsiraadon sieltä hinaa vaikka Saksaan missä sen joku onneton alkujaan turaskin muiden harmiksi.
- laada110
totta joka sana.autoliike aurora vantaalla oli kauppapaikka.
- Runko.
Olet löytänyt poikkeuksellisen hyvän yksilön. Jokainen ladisti olisi ikionnellinen, jos selviäisi noin pieneillä vioilla ja ominaisuuksilla.
- sörsselssön
Niin totta taas. Kuullostaa ja on todennäköisesti aito ladanraato kyseessä. Tuntuu uskomattomalta että sillä on jo ajettu 140tkm .... mittaria ruuvailtu ylöspäin ? Olisi pitänyt paalata jo ajat sitten joten miksi jäit odottamaan raadon maatumista vikoineen päivineen ? Osa vioista on niin hengenvaarallisia että ajat sen nyt lähimmän alkon takapihalle ( siellä niitä on iso kasa jo ennestään ) ja toivot ihan kympillä että joku ladanraadon sieltä hinaa vaikka Venäjälle missä sen joku onneton juoppo alkujaan turaskin muiden harmiksi.
- lalada
LADAon hyvä auto 800000 km ladalla ajanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4093457Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151571En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n851379- 1101377
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991348Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591306- 481199
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi811115Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa291007- 34913