Haluaisin kuulla kokemuksianne Benalmadenan Hotelli Benal Beachistä.
Ollaan nelihenkinen perhe ja lähdössä kyseiseen hotelliin heinäkuun lopulla. Olen varannut huoneiston, johon ei kuulu aamiainen. Sen voinee lisämaksusta kuitenkin ostaa mikäli siltä tuntuu (voihan?)...?
Onko totta että hotellin uima-altailla joutuu maksamaan aurinkotuoleista aika kalliisti? Kommenteissa (harvoja joita olen löytänyt) on kerrottu näin. Olen myös lukenut että respan palvelu on ollut erittäin epäystävällistä (miksi ihmeessä?)!?
Entä onko hotellilla ilmaista Wifi-yhteyttä?
Olen itse lapsena ollut perheeni kanssa tässä samaisessa hotellissa, kauan sitten 80-luvulla. Sieltä ihan mukavia muistoja, sen verran mitä muistan :D
Hotellin allasalue näyttää oikein houkuttelevalta ja tämä olikin yksi suuri syy valita hotelli. Lapset innostuivat altaista ja liukumäistä kovasti! Hotellihuoneiden sisustusta on kommentoitu vanhentuneeksi. Se ei meitä haittaa, emme aio istua ihastelemassa hotellia vaan aika kulunee rannalla, altailla ja ympäristöä tutkaillen. Koko perhe odottaa reissua innolla ja olisinkin oikein kiitollinen jos Te, jotka olette kyseisessä hotellissa asuneet, kertoisitte kokemuksistanne että tiedetään mitä odottaa :)
Kaivataan kokemuksia Benal Beach hotellista
8
1603
Vastaukset
- benal beach
Hotelli oli hieno silloin 80-luvulla. 10 vuotta sitten petyimme todella pahasti. Kelpaa nukkumapaikaksi, mutta ehdottomastikokonaisvaltaisen remontin tarpeessa. Sijainti on kyllä ihan hyvä. Edullinen.
- joku tykkää joku ei
Itse en menisi....
- elema
Hei!
Onko kukaan ollut viime aikoina kyseisessä hotellissa? Kokemuksia?
Oliko esim. pyykinpesukonetta ?- 12324
Kuka menee ulkomaillle pyykkäämään? Niitä rättejä saa kadunvarrelta muutamalla kolikolla.
- elema
Kun lähtee lasten kanssa kahdeksi viikoksi niin järkevämpi pyykätä kun ostaa uusia, jo senkin takia et saa mahtumaan matkalaukkuihin takaisin tullessa. Näin meillä.
- joskusollut
Pyykinpesukone oli kyllä,sen muistan,ja valtavan iso parveke,lähes olohuoneen kokoinen.Aika iso ja sokkeloinen ja hotellin sisällä monta yrittäjää jotka omistavat huoneistoja ja vuokraavat niitä.Henkilökunta oli ihan ok
- elema
Kiitos!
- Matkailija_Matti
En ole ko. hotellissa käynyt, mutta muutama kommentti noin yleisellä tasolla:
- Kesäkuun puolivälissä roaming maksut poistuvat, joten netin saa parhaiten toimimaan ihan omalla 4G puhelimella. Ainakin jos on Soneran liittymä. Hotellien wifit toimii miten toimii. Yleensä ei.
- Tuo pyykkäyshomma kuulostaa pahalta :-) Varmaan kysymällä apua löytyy kuitenkin.
Jotain vaatteita voi varmaan heittää vaikka roskiin pois lähtiessä. Muutenkin kannattaa jättää ne järkyttävät kantamukset pois ja ottaa mukaan vain se mitä oikeasti tarvitsee (ja senkin saa paikanpäältä hankittua).
- Espanjalaisetkin syövät, joten kyllä sitä aamupalaa jostain saa. Ei kannata murehtia liikaa. Asioilla on tapana järjestyä.
- Mukavaa lomaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi5710060Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit136819Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j856134Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?656028Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset114262Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus274258Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464140Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2833228Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k592968Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?442398