Kaivataan kokemuksia Benal Beach hotellista

minnih4

Haluaisin kuulla kokemuksianne Benalmadenan Hotelli Benal Beachistä.
Ollaan nelihenkinen perhe ja lähdössä kyseiseen hotelliin heinäkuun lopulla. Olen varannut huoneiston, johon ei kuulu aamiainen. Sen voinee lisämaksusta kuitenkin ostaa mikäli siltä tuntuu (voihan?)...?
Onko totta että hotellin uima-altailla joutuu maksamaan aurinkotuoleista aika kalliisti? Kommenteissa (harvoja joita olen löytänyt) on kerrottu näin. Olen myös lukenut että respan palvelu on ollut erittäin epäystävällistä (miksi ihmeessä?)!?
Entä onko hotellilla ilmaista Wifi-yhteyttä?
Olen itse lapsena ollut perheeni kanssa tässä samaisessa hotellissa, kauan sitten 80-luvulla. Sieltä ihan mukavia muistoja, sen verran mitä muistan :D
Hotellin allasalue näyttää oikein houkuttelevalta ja tämä olikin yksi suuri syy valita hotelli. Lapset innostuivat altaista ja liukumäistä kovasti! Hotellihuoneiden sisustusta on kommentoitu vanhentuneeksi. Se ei meitä haittaa, emme aio istua ihastelemassa hotellia vaan aika kulunee rannalla, altailla ja ympäristöä tutkaillen. Koko perhe odottaa reissua innolla ja olisinkin oikein kiitollinen jos Te, jotka olette kyseisessä hotellissa asuneet, kertoisitte kokemuksistanne että tiedetään mitä odottaa :)

8

1514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • benal beach

      Hotelli oli hieno silloin 80-luvulla. 10 vuotta sitten petyimme todella pahasti. Kelpaa nukkumapaikaksi, mutta ehdottomastikokonaisvaltaisen remontin tarpeessa. Sijainti on kyllä ihan hyvä. Edullinen.

      • joku tykkää joku ei

        Itse en menisi....


    • elema

      Hei!
      Onko kukaan ollut viime aikoina kyseisessä hotellissa? Kokemuksia?
      Oliko esim. pyykinpesukonetta ?

      • 12324

        Kuka menee ulkomaillle pyykkäämään? Niitä rättejä saa kadunvarrelta muutamalla kolikolla.


      • elema

        Kun lähtee lasten kanssa kahdeksi viikoksi niin järkevämpi pyykätä kun ostaa uusia, jo senkin takia et saa mahtumaan matkalaukkuihin takaisin tullessa. Näin meillä.


    • joskusollut

      Pyykinpesukone oli kyllä,sen muistan,ja valtavan iso parveke,lähes olohuoneen kokoinen.Aika iso ja sokkeloinen ja hotellin sisällä monta yrittäjää jotka omistavat huoneistoja ja vuokraavat niitä.Henkilökunta oli ihan ok

      • elema

        Kiitos!


    • Matkailija_Matti

      En ole ko. hotellissa käynyt, mutta muutama kommentti noin yleisellä tasolla:
      - Kesäkuun puolivälissä roaming maksut poistuvat, joten netin saa parhaiten toimimaan ihan omalla 4G puhelimella. Ainakin jos on Soneran liittymä. Hotellien wifit toimii miten toimii. Yleensä ei.
      - Tuo pyykkäyshomma kuulostaa pahalta :-) Varmaan kysymällä apua löytyy kuitenkin.
      Jotain vaatteita voi varmaan heittää vaikka roskiin pois lähtiessä. Muutenkin kannattaa jättää ne järkyttävät kantamukset pois ja ottaa mukaan vain se mitä oikeasti tarvitsee (ja senkin saa paikanpäältä hankittua).
      - Espanjalaisetkin syövät, joten kyllä sitä aamupalaa jostain saa. Ei kannata murehtia liikaa. Asioilla on tapana järjestyä.
      - Mukavaa lomaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7485
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5414
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      260
      4653
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4535
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      62
      3277
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      50
      2718
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2368
    8. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      49
      2343
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2342
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2204
    Aihe