Voiko alkoholia juoda epilepsialääkkeiden (Apydan600mg) kanssa?
Mitkä voivat olla haittavaikutukset? Kun eihän niiden kanssa suositella juomista, mutta varmasti monet kuitenkin juo. Voi toki olla sattumaakin, mutta äsken kun join ihan vähän, niin sain kauhean kohtauksen, jossa kaikki lihakseni halvaantuivat.
Lääkkeet ja Epilepsia
5
434
Vastaukset
- eikuiva
Moikka. Ei saisi juoda. Minulle vanhempi hoitaja neurolla kyllä hymisi, että ei siitä nyt niin haittaakaan ole (en edes kysynyt:). No olen minä juonut alkoholia apydanin kanssa, en huomannut kovasti eroa. Aika vähän olen aina juonut, joten puoli pulloa viiniä kerralla on minun melko paljon. Kuinka vähän joit? Voihan se tietysti alkoholista johtua, mutta..
- Alkolepsia
En edes juonut kuin vain muutaman huikan siideriä, se tässä tavallaan huvittaakin. Se toki voi olla sattumaakin, en tiedä.
- eikuiva
Alkolepsia kirjoitti:
En edes juonut kuin vain muutaman huikan siideriä, se tässä tavallaan huvittaakin. Se toki voi olla sattumaakin, en tiedä.
Uskoisin kyllä sattumaan. Tuskin muutama huikka noin voisi vaikuttaa. Toki en halua tässä nyt alkoholia tuputtaa. Jos et muutenkaan juuri juo, voit varmasti jättää ne huikat pois. Toisaalta jos välillä haluaisit nauttia muutaman, on kurjaa jos sairautesi rajoittaa senkin. Suosittelen edelleen, että kysyt hoitajalta tai neurologilta mielipidettä.
- Anonyymi
höpö löpö voi dokata ihan ilman pelkoa ei mitään haittaa vaikka otat joka päivä päin vastoin.
- Anonyymi
ihan hyvin voi juoda vaikka joka päivä ite juon kossun joka viikonloppu ja viikollakin ei haittaa mitäään et dokaa ja joraa vaan huolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896052KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3365351Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222707Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841885Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051697- 1141581
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181543seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241464Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351413