kertokaa minulle alku taipaleen kulkijalle miten tai millä te puolitatte kokonaisen estrogen pillerin.
Pillerin on kaksois kupera ja ei halkaisu uraa. (progynova)
Pillerin on kaksois kupera ja ei halkaisu uraa. (progynova)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Apteekista saa pillerin halkaisijoita.
http://www.yliopistonapteekki.fi/fi/apteekkipalvelut/tuotteet/pages/product.aspx?catalog=yasalescatalog&productid=1773399(yabasecatalog)&category=apuaarkeentestitjamittarit(yasalescatalog)/tabletinpuolittajatjamurskaajat(yasalescatalog)
Mä en ole puolitellut ja hyvin on toiminut. Jonkin aikaa, kun olin ollut estroilla jo pidempään, kokeilin puolittamista kun niin moni sitä suositteli. Mutta ei vaikuttanut mitenkään oloon tai terveyteen, niin tuntui turhalta värkkäämiseltä. Mulla tosin on Zumenon, onko se eri juttu?
Lääkärini suositteli puolittamista ja ottamista pitkin päivää. Näin estrogeenitaso olisi mahdollisimman tasainen. Olen ollut jo pitkään estroilla ja kroppa on näköjään tottunut nykyiseen. Välillä unohtuu ottaa puolikas tai jopa pari eikä siitä tule mitään tuntemuksia. Jopa kolmen-neljän viikon pakkotauko esimerkiksi leikkausten vuoksi ei enää ehdi tekemään menopaussioireita (alkuaikana oireita tuli vajaan parin kuukauden tauon aikana).
Kiitos kaikista vastauksista.
Minun pillerin otto väli kokonaisella 8 tuntia, kun otan 3 kpl vuorokaudessa.
Minulle tulee iltaisin väli liian pitkäksi ja olen yrittänyt puolittaa.