kirjoitatko minulle vai kirjoitatko kuin minulle. Todennäköisempää jälkimmäinen, varsinkin jos sen tiedän, ehkä tiedät sen itsekkin.
Tai sitten muuten vaan liippaa melko läheltä.. nämä jotkut vuoropuhelut täällä.
Tai sitten muuten vaan liippaa melko läheltä.. nämä jotkut vuoropuhelut täällä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Älä vainoile siellä.. Sulla on numero :)
Mitä hyötyä toimimattomasta numerosta on. Ellei se ole joku puhelinmyyjän numero. Eli tuskin on numeroa.
olen joutunut kirjoittamaan kun aina ei vain ole täysin varma siitä onko juuri kyseinen viesti sinulta. silloin voi olla osa viestin tehosta tavallaan poissa ja se harmittaa mua.
No kirjotappa vaikka txt viesti niin varmasti on oikea osoite ;) ei siinä mitään ihmeitä tarvitse julistaa
useimmiten ihan kuin hänelle kirjoittaisin. Ei kuitenkaan haittaa, vaikka ei tunnistaisikaan, jos nyt täällä edes pyörii. Tänne yleiselle höpöpalstalle, kun joutuu kirjoittamaan, ei niin mitään väliä tunnistaako vai ei. Hänellä on halutessaan mahdollisuus muunkinlaiseen yhteydenpitoon. Tämä toimii vain minun tunteideni purkupaikkana.
palsta tämä on kyllä eikä sillain kuuluis ottaa näitä liian vakavasti mutta tässä tapauksessa en kyllä pysty suhtautumaan kovin välinpitämättömästi koska näen tämän kenties ainoana mahdollisuutena tavoittaa tämä henkilö. tunteitahan täällä vain puretaan mutta en kuitenkaan ole ollenkaan varma siitäkään onko meillä jotain muuta yhteyttä?
Et, oot rohkea.tuskin ennen oot uskaltanut mitään vastaavaa. Jännittää, täriset, hermotumut.heti kun olet painanut lähetä.kaikki tasaantuu.tiedän tunteen.
Minä kirjoitan usein kuin hänelle eihän täällä tiedä kenelle kirjoittaa.
Minä kirjoitin joskus, mutta en enää. Joa on mahdollisuus kommunikoida muuallakin, eikä sitä tapahtu. Miksi sitten täälläkään. On ollut oikeassa elämässä kerrottavaakin, vaikkei meihin liittyvää. Se saa jäädä. Enkä sitäpaitsi halua purkaa tänne mitään tuntoja, positiivisia tai negatiivisia. Paljastaa itsestäni mitään.
mä hioin sellast tekniikaa, että katson jotakin klo kolmen alarivin jätkistä tai toi alempana oleva parrakas ruutupaitaki ok. silleen lähtee kone kirjoittaa oikeella rytmillä ja osumatarkuus on melko hyvä ;)
ap:
haluatko lisää tietoa mutta et halua antaa tietoja? :)
Edes alkukirjaimet tai paikkakunta tai jotain ...
käy naapurpaikkakuntakin ja keskimmäiset kirjaimet
"Liippaa läheltä"
Hipasuja ei lasketa...
hipasua olet jättänyt laskematta