Pohjimmiltaan seksuaalivähemmistöjen tavoitteet ja aate ova hyvin vahvasti kristinuskon Jumalan arvoja vastaan.
Sitä vain eivät halua myöntää tietyt piirit.
Ekä Setan kaltaisten liikeiden tavoitteet lopu mihinkään sukupuolineutraaliin avioliittoon.
Kyllä ne tavoitteet ovat pidemmällä.
Mutta alakeran hera on riitävän alykäs syöttääkseen myrkyn pieninä annoksina ja pikkuhiljaa.
Sammakkokin istuu tyytyväisenä kattilassa kun vettä kuumennetaan. Kunnes kuolee.
Hyvin harva lesbo tai homo on kristitty
4
229
Vastaukset
- theemez
Ei yhtään vastaan Jumalan arvoja. Jeesuksen keskeisimpiä opetuksia oli lähimmäisenrakkaus. Jeesus ei myöskään tuominnut homoja eikä homoutta, vaikka monet muut piirit saivat Häneltä kovaakin arvostelua. Raamatusta löytyy myös selvä esimerkki kahden nuorukaisen välisestä rakkaudesta, Daavidin ja Joonatanin.
Aloittaja ei näköjään tiedä "Kristinuskon Jumalan " suunnasta ja arvoista mitään, vaan panee omat ajatuksensa Jumalan mielipiteiksi.
Kristinuskon Jumala on Raamatussa. Siellä hän ei sano pahaa sanaa lesboista, eikä homoistakaan. Vain ne miehet, jotka makaavat miehen kanssa... Mutta siinä 17 kohdan listassa 3. Moos 20 on kieltoja kuten älä makaa naisen kanssa, jolla on kuukautiset, eikä saa yhtyä kehenkään isänsä muiden vaimojen kanssa.
Siis teot kielletään: ei heteroutta tai homoutta. Siksi Jumala siis hyväksyi Daavidin ja Joonatanin liiton, jonka he solmivat rakkautensa tähden.
- consuelo66
No nyt hurraan "Theemez"-nimimerkille=D
Perustavaa laatua oleva kysymys on, pitääkö seksuaalista suuntautuneisuutta ominaisuutena johon voi itse vaikuttaa. Eiköhän siinä tapauksessa kaikki valitsisi sen helpoimman tien eli heteromeiningin.
Mitä tulee kysymykseen lähimmäisenrakkaudesta, eikös se "oma itse" ole kaikkein lähin lähimmäinen josta aloittaa ja jonka hyväksymisestä kumpuaa sopusointu toistenkin kanssa.
Kyllä menee pahasti puurot ja vellit sekaisin, jos lapsiseksi, raiskaukset yms. rinnastetaan tai sekoitetaan seksiin, jota harjoitetaan molemminpuoliseen vapaaehtoisuuteen perustuvassa ei-hetero -suhteessa.
Kyllä huokaan helpotuksesta omaa heterouttani, on vaan helpompi elää, ei niin että se tekisi minusta parempaa tai kelvollisempaa kenenkään silmissä. - homolesporunkkari
Olen uskovainen homolespo, koska uskon olevani homolespo. Happy npw?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524357S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114179Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu404082Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko653937- 853374
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673259IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523231Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171592- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291130