Eli mielipiteitä ja kokemuksia Mad Cowista? Onko kestävä, paljo kulkee plussat ja miinukset yms. Ja onko vastinetta rahalle, oon 15v poika ja aikoisin hankkia tuollaisen. En aio ratakäyttöön hankkia vaan ns. "mökkimopoksi", mutta ajelen täällä teillä yms. En tosin asfalttiteillä, tai tiedä siitä ;) Entinen minicrossi sökönä joten aikoisin hankkia vähän paremman ja uuden.
https://www.hobbyhall.fi/web/store/urheilu-ja-vapaa-aika/moottoriajoneuvot/mopot-skootterit-monkijat-ja-mopoautot/mad-cow-minicrossari-125cm
Mad Cow 125cc
11
2405
Vastaukset
- retert
"Teho: vakiona 8,84 hv (kaasuttimen pääsuutinta vaihtamalla n. 12 hv) "
Eli 35% lisää tehoa pelkällä seoksen rikastamisella. Joko vakio seos on on niin laihalla, että mäntä sulaa vartissa tai tuo väitetty tehonlisäys on samaa puppua kuin koko pyöräkin.
Varmasti parempi kuin 500€ samurai, mutta aika skeidaa taitaapi olla.- lol:D
Pääsuutin on eriasia kun seoksen säätö.
- romusai
lol:D kirjoitti:
Pääsuutin on eriasia kun seoksen säätö.
Mikäs sinun mielestä on seoksen säätö?
- lol:D
romusai kirjoitti:
Mikäs sinun mielestä on seoksen säätö?
Seoksen säätö on se, kun kaasarin sivusta olevasta ruuvista säädetään ilman ja bensan seossuhdetta. Kun ruuvia käännetään kiinni päin niin bensan suhde kasvaa ja kun sitä avataan, ilman suhde kasvaa.
- astserterst
lol:D kirjoitti:
Pääsuutin on eriasia kun seoksen säätö.
Juuri kalteisesi moottorinerot uskovat Kiinancrossien supersuuttimiin.
Pääsuutin vaikuttaa seokseen ~1/2 kaasusta täyteen kaasuun.
Se kaasarin seosruuvi vaikuttaa vain tyhjäkäynnillä ja ihan pintakaasulla.
Eli pääsuuttimen vaihto on nimenomaan seoksen säätöä huipputehon alueella.
- super kaveri
Jos meinaat tuote tielle ajeluun on ihan hyvä. (kaverilla sama mopo) Mut kovat äänet siinä sitte on ja pitäs kestää hyvin ;)
- 13_vuotta
Itselläni on juuri kyseinen crossi. Kestävä ja semi tehokas pyörä. Taidot alko parantua ja halusin paremman pyörän. (mm puutteet huomasi työssyissä takahaarukka potki perseelle. ) Ostin sitten honda crf 150 on ollut huolettomampi peli ja vitusti kalliimpi. Jos rahasi riittävät parempaan niin suosittelen tätä hondaa jos ei osta vaikka se mad cow.
Ps. Sain hondan käytettynä 1600 € mad cown hinta 900 € uutena - 37iejdidodlod
Puutteet huomaa vaativammassa ajossa.
- 2tahti
Osta nyt 85cc ktm sx/ yahama yz 85/ kawa kx85. Älä herranjumala mitää kiinaromua
- Jutustelija1
Komppaan, joku noista tai sitten Suzuki RM 85 tai jokin vastaava. Jos haluat että juissit riittää vielä pidemmälle niin hanki noista 125 versio ja nauti.
Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/
Tuossa vielä suorat linkit niihin juttuihin joissa on kuvia prätkistä Blogissa:
http://mattiviikate.blogspot.fi/2011/02/pictures-from-suzuki-gsx-r-1000-03.html
http://mattiviikate.blogspot.fi/2011/02/pictures-of-kawasaki-zx-9r-01.html
- Anonyymi
Mikä on madcow 125cc istuimen korkeus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830