Tuli ostettua nopeusanturi, kun nopeusmittari on alkanut pätkiä. Auto focus 1.6 vuosimalli 2001. Omistan myös korjausoppaan. Korjausoppaassa neuvotaan irrottamaan rengas ja sisälokasuoja, jotta anturiin pääsee käsiksi. Olen näin tehnyt, mutta anturia ei kyllä näe sittenkään. Olisiko mahdollista päästä siihen käsiksi yläkautta.
focus vss vaihto
hölmistynyt
3
751
Vastaukset
- josk..vaiht
Kyllä.. irrota akku, niin pääset siihen käsiksi
- sdjvsdgbsd
mä vaihoin 2002 malliin
ni siin se oli laatikon kyljes moottoritilan takapuolella
auto nosturille ja onnistui alakautta
sokka irti ja se irtos helposti- hölmistynyt
Joo. Tuli irrotettua rengas, lokari, akku ja ilmanpuhdistin turhaan. Siellähän se näkyy aika keskellä moottoria, kun katsoo venttiilikopan takaa. Irrotin yläkautta liittimen ja laitoin silikonia. Täytyy vaihtaa, kun saan jostain paikan, että pääsee alakautta kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353