idols-laulaja kuoli mikkelissä

idolsissa 2008 kilpaillut vesa suonto on kuollut mönkijäonnettomuudessa juhannuksena! muistin tyypin kun näin tuon kuvan,oli pete parkkosen ja koop arposen kanssa samana vuonna

http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Idols-laulaja-kuoli-monkijaturmassa-Mikkelissa/1045881
91208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

hienoa, upeeta

Tiedätkö, että olet avun tarpeessa?

Äänestä

Eipä tuo Vesa mikään turhis ollu, mikäli turhaan julkkikseen viittaat. Osallistui toki joo kilpailuun, mut ei jäänyt sen jälkeen roikkumaan julkisuuteen. Hän tuskin on syyllinen siihen, että roskalehti Seiska uutisoi kuolemasta. On muutenkin ihan käsittämättömän mauton tuo edellisen kommentoijan mielenilmaus. Toki netti on aina hyvä alusta nimettömälle huutelulle, mut tuntuu oudolta, et joku edes viittii kirjottaa mitään noin typerää.

Äänestä
  • Pohjimmiltaan on ihan hyvä, että se vähemmän valittu osuus kansasta saa kommentoida ihan mitä sattuu netissä. Ilman tätä mahdollisuutta he tekisivät sen tunnistettavammin, ja yhteiskunta täyttyisi tilapäisesti silmittömästä väkivallasta, kunnes huono aines olisi kitketty pois.

    Äänestä

  • Kesäisin nuo mielenterveyspaikat on kiinni. Netissä purkavat pahaa oloaan.
    Elokuussa pääsevät kait jo hoitoon.

    Äänestä

Kai tämä Suomi24 joillekin on
paikka purkaa turhautumisiaan.
Ensiapua, kun terapiaan on pitkät jonot.
Saisi valtio sponsoroida foorumia.
Sponssanneehan se jo monia
näistä kirjoittajistakin.

Äänestä

No juhannus. Mitäs juhlivat...

Äänestä

Miksi Hyvien miesten täytyy mennä pois ennen aikojaan sanoi J.Karjalainen Gary Thainin ja John Lennonin jälkeen, mutta nytten joudutaan taas sanomaan sama lause, maailmassa harvoin on noin hyvää tyyppiä ja Vesku Suonto oli hyvä esimerkki hyvästä hauskasta, sympaattisesta ja viihdytystaitoisesta herrasmiehestä...jäämme kaipaamaan Häntä, Hän oli Henkilö Isolla H:lla...

Äänestä

Ei vesa ollut mamu.

Äänestä

Olisiko aika palata koulun penkille vaikka loma onkin?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hellureirip kirjoitti:

idolsissa 2008 kilpaillut vesa suonto on kuollut mönkijäonnettomuudessa juhannuksena! muistin tyypin kun näin tuon kuvan,oli pete parkkosen ja koop arposen kanssa samana vuonna

http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Idols-laulaja-kuoli-monkijaturmassa-Mikkelissa/1045881

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu