Elilkkäs, meillä on modeemi TW-EA510 ja saatiin sen kautta netti puhelimeen ja tietokoneeseen. Sitten se sammutettiin ekan kerran(eli virrat pois)WiFin kanssa. Seuraavana aamuna se ei enää jakanut nettiä. Voisiko joku auttaa, kiitos!
Modeemi ei jaa wlania
5
213
Vastaukset
- HaluanNetin
Anteeksi tarkoitan, että Modeemi toimii, eli pöytätietokone, mutta sen kauttaa ei saa yhdistettyä langatonta nettiä
- en tajua mitää
" saatiin sen kautta netti puhelimeen ja tietokoneeseen "
" Sitten se sammutettiin ekan kerran(eli virrat pois)WiFin kanssa "
" mutta sen kautta ei saa yhdistettyä langatonta nettiä "
Mitä tarkoittaa nuo ylläolevat kirjoitukset ?- HaluanNetin
1. Sen kautta saatin langaton netti
2. Otettettiin virrat pois eli modeemin johto pois
3. Sen jälkeen se ei enää tuottanut langatonta nettiä
- voi jestas mitä#¤%
Otitte ADSL modeemin johdon pois sähköpistokkeesta vai puhelinlinjasta johon modeemi on kytketty? Ei saa mitään tolkkua.
Laite on tainnut hukata tehdyt asetukset. Mene Telewellin hallintasivulle nettiselaimella, ip-osoite mihin yhdistät on 192.168.0.254. Tämä yhdistäminen täytyy tehdä kaapelilla, ja kaapelin on oltava kytketty joko porttiin 1 tai 2.
Mikäli et ole vaihtanut laitteen oletustunnuksia miksikään, niin kirjaudu sisään niillä. Käy tarkistamassa laitteen Perusasetuksista, että onko WLAN päällä. Mikäli WLAN on syystä tai toisesta mennyt Pois Päältä tilaan, vaihda se Käytössä.
Aina, kun olet tehnyt muutoksia laitteeseen, muista valita sivun alaosasta Tallenna asetukset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.17210422- 552833
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822568- 862402
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1482129Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2441978- 451421
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131405Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1211225Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34883