Oulussa ottaa yksityisellä lääkäriasemalla vastaan potilaita "kipulääkäri", jonka parannuskeinot ihmetyttävät, vaikeistakin kiputiloista kärsivälle ainoa hoito-ohje on liikunta ja taas liikuntaa.
Kaikeksi hyväksi hän valehtelee potilaasta antamissaan lausunnoissa sumeilematta.
Ehkäpä se kuuluukin hänen poliittiseen katsantokantaan, pannaan musta valkoiseksi...
Viisainta olisi, että hän keskittyisi kotkiensa suojelemiseen, eikä rahastaisi ihmisiä tyhjästä.
Kaikeksi hyväksi hän valehtelee potilaasta antamissaan lausunnoissa sumeilematta.
Ehkäpä se kuuluukin hänen poliittiseen katsantokantaan, pannaan musta valkoiseksi...
Viisainta olisi, että hän keskittyisi kotkiensa suojelemiseen, eikä rahastaisi ihmisiä tyhjästä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tiedän että puhuit asiaa.Kävin kyseisen lekurin vastaanotolla ja ensimmäiseksi oli todella kiinnostunut perhesuhteistani,painostani ja liikunta harrastuksistani.Sitten kyseltiin lääkitys,joka olikin hänelle liikaa,se sisälsi nimittäin opiaatteja jotka aikaisempi lääkäri minulle määrännyt.Hän yksinkertaisesti tuli siihen tulokseen että nehän aletaan vähentään ja sitten muutaman kuukauden kuluttua lopetus.Tämä lääkäri aiheutti minun elämäni suurimman henkisen tuskan,epävarmuuden ja saatanmoiset hermosäryt jotka entisellä lääkityksellä oli pysyneet kurissa.ennen pystyin harrastamaan edes jonkinlaista liikuntaa,voimistelua mutta nyt en mitään,sosiaalinen puoli täysin kotona oloa ja siitäkin suurin osa menee maatessa samassa asennossa,kiinnostus elämää kohtaa katosi tyystin ja siitä saan kiittää tätä kyseistä lääkäriä.Miten hän kohtelee elukoitaan paremmin kuin ihmisiä,siksikö kun on vihreät arvot ja eihän opiaatit kuulu hänen maailmankuvaansa,on muka luonnonsuojelija.Menköön Sangijoen maakotkien ja valkoselkätikkojen pariin takaisin,ei kuulu hoitamaan ihmisiä.Vannon,tämä kirjoitukseni on aivan omakohtainen käyntini vastaanotolla.
Minkä niminen lääkäri? Että en vain mene sille.
Kiinnostaa tietää nimi, ainakin joitain tuntomerkkejä, onko mies vai nainen, ikä suunnilleen, pituus/paino, hiusten väri jne... mieluusti ainakin nimestä etukirjaimet ja minkä alan erikoislääkäri on ?????
se mustako?
antakaa ny ees joitain tuntomerkkejä, että tietää varoa
turha täällä kirjoittaa/varottaa, jos ei heru mitään tuntomerkkejä
oon just tilannu ajan - pitäiskö perua
niitähän ei ole monta mutt kun yritin löytää ite heti tuli 2 nimeä, yksi on ollu paljonkin näkyvillä, toinen sai mua raivoon, joten ei ainakaan ite saa. mutta - kaikki on niin yksillöllistä, toiset saa apua, toiset melkein tuhoutuvat, joudun olemaan kotona sanotaan lähes aina, koin tässä kivuttomat päivät leikkauksen jälkeen etten voinut uskoa ja olin niin hämmentynyt höh mitähän tää on kun kivut poissa, oli lisälääkitys suonensisäinen, hmm on siis mahdollisuus olla ilman kipuja jos... ja kun ei sitä mahdollisuutta ole, sinnittelen tällä lääkityksellä siis ja kärsin. olkaa toki hyvin varovaisia lääkäreiden ka ettei ne ota pois sitä mitä edes vähän auttaa. elämässä on siitä ja tätä - olkoon sitten julkinen tai yksityinen puoli niin jos hyvä lääkäri tulee vastaan niin pitäkää hänestä kiinni, onnekseni mulla on ihana lääkäri mutta ei hänellä ole mahdollisuutta vaikuttaa mun lääkitykseen kun ei ole kipulääkäri. toivottavasti jokainen saa apua, jokainen ansaitsee elämänlaatua parantavaa hoitoa
Uli uli, nytkö tuli nisteille hätä kun pitäisi vähän kipeitä lihaksia venytellä eikä saiskaan lisää rahanappeja letkunpuistoon myytäväksi eikä omaa päätä jurriin..
missä on letkunpuisto?
Josset oo Oululainen nii kysy ohikulukijalta.
missä päin Oulua kannattaa kysellä niiltä ohikulkijoilta?
oisin käyny ostoksilla
Ovatko konitohtorit palanneet takaisin?