Olisikko jo aika järkeistää toimintoja ja lakata haalimasta vanhuksia ja lapsia jonninjoutaviin "isänmaallisiin" puuhiin ja pienentää hallintokuluja?
Reserviläisliitto vararikossa
stybido
8271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Konttori komeasti Mannerheimintien katveessa, eikö norsunluutornin voisi vuokrata junamatkan päästä vaikka Keravalta, samoin Intti-store, mitä se tuottaa muuta kuin tappiota?
Suurristelyä markkinoidaan kalliin bussimatkan kylkiäisenä. Onko suunnitelmissa ostaa koko laiva? Epäilempä ettei uuteen" Estoniaan" ainakaan jalallaan tule astumaan ainakaan terävimmät reserviläisjohtajat, olisi hyvä kohde terroristille tai sukellusveneelle, miettikää mikä järki!
Mansikkana tässä oudossa varojenhankintabuumissa myydään "velvollisuus suoritettu"-kokardia jokaiselle sivarille ja maanpetturille, inttiraakille ja hullujenhuoneelta karanneelle. Tosi halventavaa isänmaallisuutta aivankuin Aliupseeriliiton lakkauttaminen ja epämääräisen vastaavan aineksen pääsyn mahdollistaminen ressujen jäseneksi. Kyllä hallituskulut ovat nyt suuret!
Uusin myynti-hitti on matka intti-storeen ja 90e hintainen kultainen 20v-jäsenmerkki??!!!
Olikose muka 60v juhlaristeily tai jotain? Eikös reserviläisliitto perustettu kaikille hullujenhuoneen liinavaraston hämmentäjille joskus -98? Eli kaikki pääsi siitä lähtien mukaan. Sikamaista kaapata kunnia aliupseeriliitolta!!!!
Ette ole sattunut huomaamaan, että vain harvoilla ja valituilla on aina kaikenlaisia tapahtumia, joissa sitten ryyppävät teidän muiden jäsenmaksut ja talkootuotot. Mitäs perusjäsen saa ? No tietenkin niiden kaikenmaailman ampumakilpailujen ja muiden tapahtumien järjestely -ja rakentamis -ja purkutyöt talkoilla joihin "herrat" saapuvat vasta valmiiseen tapahtumaan pokkaamaan kunnian ja poistuvat sen jälkeen juopottelemaan Ry:n varat. Hei. Miettikää nyt edes vähän.
Näyttää olevan jaossa ihkauusia kunniamerkkejä jäsenille rintaan kiinitettäväksi ansiokkaasta reservitoiminnasta.
http://www.reservilaisliitto.fi/juhlavuosi_2015/ansiomitali_jasenmerkki
Niitä on mukava kilisytellä nuoremmille reserviläisille