Olisit jättänyt MP ja JT ym. solvaukset ja "todisteesi" henkilöiden tekemisistä joskus ammoin avaamaasi ensimmäiseen ketjuun - olisi voinut ymmärrystä ehkä löytyä.
Vaan ethän sitä tajunnut. Seuraus on nyt nähty: KUKAAN ei usko väitteitäsi (ainoat samaa mieltä olevat viestit ovat itse itsellesi kirjoittamat).
Viimeistään tässä vaiheessa normaalijärjellä varustetut lukijat ovat huomanneet, missä tässä mennään - et valitettavasti voi enää ymmärrystä saada (kävi juuri päinvastoin kuin ehkä olit kuvitellut).
Vaan ethän sitä tajunnut. Seuraus on nyt nähty: KUKAAN ei usko väitteitäsi (ainoat samaa mieltä olevat viestit ovat itse itsellesi kirjoittamat).
Viimeistään tässä vaiheessa normaalijärjellä varustetut lukijat ovat huomanneet, missä tässä mennään - et valitettavasti voi enää ymmärrystä saada (kävi juuri päinvastoin kuin ehkä olit kuvitellut).
Vastaukset 9
Vanhimmat
Samaa mieltä näin kävi.Aluksi itse mietein myös asiaa, mutta nyt on huomattu, että täyttä herjausta vain ja ainoastaan.Toivottavasti herjaaja saa tästä kovan tuomion.Herjaaja ei ole yrittänyt muuta kuin haitata kyseessä olevan yrityksen toimintaa ei onnistunut.
Itse en usko, enkä lue enään koko herjaajan sairaasta sairaammaksi meneviä tarinoita.
Juurikin näin! Alussa oli ehkä toivoa saada jotain vastakaikua, mutta on mennyt sen verran överiksi nuo satuilut, ettei niitä kukaan normaali-ihminen usko.
NO...Linnassa saa ainakin hyvät sapuskat,majoituksen ,kuntosalitreenit,levätä,rauhoittua,jutella kaikenmaailman psykologien,pappien,terapeuttien ym. kans. ,mitkä tavalliselle kansalaiselle maksavat maltaita!Lisäks maksetaan päivärahaa ja ,jos on ees jotenkuten kunnolla ,lomatkin alkaa pyörimään aika pian!EI HUONO,sanois Jorma Uotinen ja Minä,nykyajan kiireellisessä työ-perhe-vapaa-ajan elämässä!
Millä sivulla kirjassa lukee nimi jonka mainitset eli Mikko Peltoniemi?
Kerro sivulliselle joka ei ole kirjaa nähnyt!
Tieto on valttia.
Nyt meni viimeisetki uskon rippeet näihin kirjoituksiin, kun kävin oulun palstalla ja sielä oli näitä samoja kirjoituksia. Asia mikä kiinnitti huomioni oli se, että tämän kokkola palstalla herjatun nimen kohdalla oli eri nimi ja myös eri yritys, jota herjattiin.
Eli kyseessä taitaa olla kuitenki sama herjaaja, koska kirjoitukset olivat samat vain eri henkilön ja yrityksen nimellä.
Terveiset Oulusta.
Miksi valehtelet?
JOSKUS,SIIS ...AIKA PIAN,NUO ULKOMAISTEN SELAINTEN KAUTTA LÄHETETYT PASKAVIESTIT,JA ENNENKAIKKEA,NIIDEN LÄHETTÄJÄ,ON..POLIISIN HAAVISSA! LYCKA TILL!
Voi hohhoijjakkata... lukeeko joku oikeasti noita raiskaus-ja muita hömppäpömppä-ketjuja joita tämä Kokkola-palsta näköjään on nykyään täynnä... Menny maku koko palstasta kun jonkun yhden SEKOPÄÄN kirjoittelut täyttää koko palstan.
Missä on palstan valvoja? Eikö velvollisuus olis poistaa tommosia ketjuja joita jatkuvasti joku pöpipää tänne suoltaa? Toivottavasti poliisi on puuttunut tai puuttuu asiaan.
Eiköhän jokanen täällä oo nuo Maija-satuilut jo lukenut, turha niitä on spämmätä aina vaan uuestaan tänne ja julkisesti herjata ihmisiä raiskaajaksi ja ties miksi. Jos kerran on VARMAA TIETOA, niin käännä monosi kohti Kokkolan Poliisilaitosta ja mene tekemään ilmoitus asiasta.