Jussina repsahdin

Oli mukavat yli 7 kk täysraittiutta. Ei pisaraakaan. Jussina sitten meni homma pipariksi. Kaksi iltaa pullo viinaa, kolmantena vajaa puolikas ja pullo viiniä Olen todella herkkäuninen ja tietysti unet nyt menneet. Millä rohdolla saisin unta? Diapamilla? Se ainakin rahoittaisi vaikka ei mulla mitään vapinaa ym. ole. Yöhikoilua viime yönä, kun vielä sain nukuttua ylimääräisellä lääkkeellä (Truxal). Nyt tultava toimeen pelkällä 25 mg Ketipinorilla. Ei ne vaikuta mitenkään , vaikka varmaan viisi olen ottanut. Huomenna taitaa olla paras kertoa tohtorilleni asia suoraan ja pyytää apua uneen. Yksi valvottu yö vielä menee, mutta ei enenmpää. Työstä ei tule mitään ja hermot siinä valvoessa menee, kun ei jaksa mitään edes ajatella. Kiitos kun jaksoitte lukea "valitusvirttäni".

17

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • t. voipytty

      Kyllä sä selviät retkahduksestasi. Tainnu sulta mennä vähän rahaakin juopotellessa, kun arvelet että Diapam rahoittaisi. Alitajunnasta pukkaa kaikenlaisia panovirheitä.
      Semmosta tänään, ihan raittiina haluan viettää tämän päivän.

    • hyvää se tekee

      Mikä ihmeen retkahdus tuo nyt muka oli?
      Tarkkaan harkittu teko, ei hetken mielijohde.

    • armoton59

      Älä turhaan syö lääkkeitä. Jos oot töpänny niin tietysti harmittaa, mutta oppia ikä kaikki. Unet tulee muutaman päivän kuluttua takaisin.

      • Mulla unet ei tule takaisin pitkiin aikoihin, Olin yli 7 kk juomatta pisaraakaan ja silloinkin oli paljon todella vaikeita öitä. Olen hyvin herkkäuninen ja alkoholi on se viimenen juttu mun unnille! Esim. olen ostamassa autoa ja mietin ja katslelen autoja netissä läpi yön. En pysty jättämään asioita yöksi pois. Nyt viime yönä oli hyvä lääkitys ja uni oli hyvä. Vaikkakin kemiallinen, mutta unta on saatava keinolla millä hyvnsä.


    • en kerro ; )

      "hamalake" Jospa seuraavan janohetken mieleen tullessa opit tästä nyt uutta. Ei ole maailmanloppu ollenkaan.
      Kun ylittää lääkkeiden suositusannokset niin usein tulee käänteisvaikutus kuten sulle tuli Ketipinorista.
      Eteen päin vaan ja usko tulevaan : ).

    • Nuori lääkäri

      Aloittaja voi huoleti lisätä alkoholin kulutusta.

    • pää pystyyn

      Voi teitä raitistelijoita. Vikaan menee heti otsikoinnista lähtien. Oikea otsikko olisi "Juhannuksena pidin hauskaa"

      Jos ottaa vähän viinaa parin päivän ajan, niin ei sen vuoksi harakiriä tarvitse tehdä. Sinua janotti, joten joit. Enää ei janota, joten et juo. Turhaa tommoista murehtia on. Et tehnyt sentään mitään nolostuttavia asioita, kuten esim. postannut palstalle kuvaa omasta perceestäsi, kuten eräs ex-luotsi teki.

      • AA-homo

        Ottiko kukaan kovolle tai laittoi faceen sitä perceenkuvaa, kiinnostaisi nähdä se.


      • vnainen
        AA-homo kirjoitti:

        Ottiko kukaan kovolle tai laittoi faceen sitä perceenkuvaa, kiinnostaisi nähdä se.

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/12304177

        Kauhea meteli jonkun ex-luotsin perceestä mutta tykkäsin.
        Läskiperseet arvostelee tietysti mutta sehän ihan normaalia kun ahtaa laardia suoraa lehmän kyljestä ja vetää olutta.


      • ..,,kkk,,,
        vnainen kirjoitti:

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/12304177

        Kauhea meteli jonkun ex-luotsin perceestä mutta tykkäsin.
        Läskiperseet arvostelee tietysti mutta sehän ihan normaalia kun ahtaa laardia suoraa lehmän kyljestä ja vetää olutta.

        Häippäse homppelipoika homopalstalle kaltaisiesi pariin.


    • vnainen

      Ihmettelen sitä että tissun aihe oli ihan asiallinen ja vaikea mutta jotkut alkoi melskaamaan jostain muusta.
      Rekisteröityminen ei todellakaan kannata siinä saa peräänsä kaikki häiriköt ja sitten kun vaikkapa tissu laittaa vähän palautetta niin jopas kauhistutaan.
      Sanon teille suoraan laardiperseet ja laardiperseiden vaimoille että on kivaa jos kunnostautuu ja harrastaa muutakin kuin sitä ranneliikettä tulkitkaa miten haluatte.

      Jos alkaisin kirjoittamaan tälle foorumille vakituisesti nimimerkillä vnainen niin saisin kaikki hullut läähättämään innosta että pääsevät haukkumaan minua.

      • ......,,,

        Älä viitti tissu lässyttää.


      • vnainen
        ......,,, kirjoitti:

        Älä viitti tissu lässyttää.

        Koko suomi24 kirjoittajat ylläpito ja luotsit ovat tissuja vai olisiko sinulla skitsofrenia?
        Veikkaan jälkimmäistä.
        Mene hoitoon hullu.


    • vnainen

      Ette ainakaan kirjoita minun nimimerkillä.

      • en kerro ; )

        "vnainen"riittää kun käyttää samaa nikkiä, rekkaamatontakin niin suosio on taattu : ).Naiset saavat tietty takuutuomion..
        Jälleen sain hyvät naurut herkkähipiäisten tillityksistä.
        Jonkun persekuva jaksaa kiinnostaa heh.Täällä kaikki on mahdollista.
        Hups..väärä palsta kun ei mulla mene alkolitkut alas edelleenkään.Nou hätä jäbät,mä kyllä pärjään asian kanssa loistavasti.
        Että hyvää huomenta kaikille! Mitä mukavaa kuuluu teidän aamuunne?


    • ihmettelen suuresti

      Hamalakella on ongelmia juomisensa kanssa, mutta tissun piti tässäkin topicissa linkittää perceensä kuvaa ja kehua omaa percettään uudella nimimerkillään.

      • en kerro ; )

        Aloittajan viestiinhän jokaisen osallistujan pitäisi vastata jos tuntee tarvetta.
        Silti aihe muuttuu matkalla useinkin.
        "ihmettelen suuresti" jatka vain ihmettelyä ja mietippä samalla onko luulo sama asia kuin tieto..Se persekuva oli ja meni,päästä jo säkin hyvä ihminen irti siitä.
        "Hamalake"miten sulla menee?


    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      94
      4182
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      27
      2285
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2136
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      101
      1952
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      394
      1744
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      143
      1337
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      100
      1249
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1045
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      956
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      78
      815
    Aihe