AURINKOLASI- KELLO- YM. KAUPPIAAT

onko alanyassa niitä mustaihoisia afrikan poikia jotka kaupittelevat kelloja, aurinkolaseja?
6191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei ole niin kuin kanarialla.

Äänestä
  • Alanyassa vastaavat kaupustelijat myy yleensä haju- tai partavesiä. Merkkitavaraa, mutta ehkä konsentraatio on n. 10% ja loput vettä.
    Eivät ole kuitenkaan niin agressiivisia myyjiä kuin kanarialla ja lisäksi he toimivat saarilla aina useamman porukoissa. Voin silti matkustaa edelleen kumpaankin paikkaan heistä suuremmin häiriintymättä.

    Äänestä

  • OldSpice kirjoitti:

    Alanyassa vastaavat kaupustelijat myy yleensä haju- tai partavesiä. Merkkitavaraa, mutta ehkä konsentraatio on n. 10% ja loput vettä.
    Eivät ole kuitenkaan niin agressiivisia myyjiä kuin kanarialla ja lisäksi he toimivat saarilla aina useamman porukoissa. Voin silti matkustaa edelleen kumpaankin paikkaan heistä suuremmin häiriintymättä.

    Niitäkin kannattaa välttää. Löytyy siitäkin porukasta aikas agressiivista ainesta.

    Äänestä

  • hermostui.. kirjoitti:

    Niitäkin kannattaa välttää. Löytyy siitäkin porukasta aikas agressiivista ainesta.

    Paljon matkustaneena olemme tavanneet vain yhden kerran agressiivisen myyjän ja se tapahtui Kreetalla.
    Menimme yhteen liikkeeseen ostamaan aurinkolaseja ja kun myyjätyttö tunnisti, että olemme suomalaisia, hän aloitti niin hirveän haukkumisvyöryn, että aurinkolasit jäi ostamata.
    Haukut saimme siitä, että olemme somalaisia ja tulemme levittelemään rahojamme ja hyvää oloamme heidän maahansa, vaikka emme olleet valmiita avustamaan heitä ja heidän pankkejaan kriisin hetkellä :)

    Äänestä

Ei ole. Turkkilaiset ovat ensimmäisenä peräämässä oikeuksiaan ja huutelemassa rasismista vieraissa maissa. Kotimaassaan ovat äärimmäisen rasistisia muita ja eniten mustia kohtaan ( siis ihonväriä ja koiriakin). Mustia näkyykin siten Turkissa vain koirina.

Äänestä
  • Tulipa tässä yhteydessä mieleen vanha vitsi.

    - Huomasitko että kauppoihin on tullut omia ruokia eenekenereille?
    - No e-en, kuinka niin?
    - Kun kun sinne oli ilmestynyt sellainen pakasteallas, jossa luki kyljessä että Mustille murkinaa"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rolex? kirjoitti:

onko alanyassa niitä mustaihoisia afrikan poikia jotka kaupittelevat kelloja, aurinkolaseja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu