minun tuurilla

huomionhakuako

En löydä sopivampaa paikkaa kysäistä asiaa:

Miksi ihmiset käyttävät sanontaa "MINUN TUURILLANI"

Mielestäni on kysymys asenteesta, . Olenko väärässä?

Minun tuurillani en saa yhtään asiallista vastausta :D

2

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ttkmdkshyfg

      Ei, vaan kylmä totuus.
      Toisilla on onnea, toisilla ei. Joku voittaa jopa lotossakin, useimmat ei.
      Sen ainoan kerran kun olen voittanut kirjoitin rivin toisille. Ei ollut suuri summa, mutta kuitenkin "kohtalon ivaa".

      Minulla on sellainen tuuri, että jos jotakin suunnittelen, niin eikös juuri silloin tule jotain muuta. Yleensä toiset sotkee minun kuvioni. Se mikä sopisi parhaiten minulle ei sovi koskaan toisille.

      Parilla tuntemallani on sellainen tuuri, että kun nämä ostaa vaikkapa uuden puhelimen menee se heti seuraavana päivänä huoltoon tai vaihtoon jonkin vian vuoksi. Tai sitten laitteet hajoaa päivän päästä takuun päättymisen jälkeen.

    • Yk....

      Tasan ei käy onnen lahjat, menikö se niin... Tunnen perheen jossa aina sattuu jotain, miksi kaikki vakavampi on sattunut juuri heille? Jotain perää on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1093
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      539
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      295
      533
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      531
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe