Mitä tarviin papereista mukaan...

Jorma The Jorgos

ööö... ensimmäistä kertaa lähdössä turistieysään Turkkiin, valmismatkalla tottakai, olenhan Suomalainen! =)
Mitä mulla tarvii olla paperipuolelta matkassa? Matkatoimiston varausvahvistus ja kuitti josta ilmenee että matka on kokonaisuudessaan maksettu, löytyy.
Mites lentoliput? Finnairin reittilennolla mennään, finskin sivuilta löytyy varauskoodilla kyllä e-lippujen numerot, tarviiko siitäkin ottaa tuloste?
Mitähän muuta???

2

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tässä ratkaisu

      Ole vielä enemmän kunnon Suomalainen ja lähde matkaan pelkkä ajokortti mukanasi. Suomalainen ainakin näiden matkailusivujen perusteella luottaa siihen että maahan kuin maahan avautuvat ovet kun vain ajokorttia vilauttaa rajalla. Turha anoa mitään viisumeita Venäjälle tai muuallekaan kun vain on ajokortti taskussa.

    • Jorma The Jorgos

      Wanha kunnon Suoli24 ei näköjään petä! Joo, mulla on kyllä passi ja muut tarvittavat matkustusasiakirjat. Olinkin vaan vailla tietoa lähinnä Finskin lippuhässäkästä, mutta antaa olla soitan sinne sitte ja kysyn.
      HIIHTÄKÄÄ VAIKKA!!! =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      31
      5703
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      13
      4182
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      196
      2379
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      166
      1770
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      79
      1696
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      35
      1477
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1375
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      74
      1355
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      224
      1204
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1195
    Aihe