MTV3 listasi "en osaa sanoa" -ehdokkaat - katso ketkä he ovat
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/mtv3-listasi-en-osaa-sanoa-ehdokkaat-katso-ketka-he-ovat/1931962
1) Rauno Pikkarainen (vas.) 91,6 %
2) Jaakko Kekoni (kok.) 89,1 %
3) Liisa Pietikäinen (vihr.) 85 %
4) Timo Suhonen (sd.) 84,2 %
5) Jaakko Haapala (kd.) 83,8 %
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/mtv3-listasi-en-osaa-sanoa-ehdokkaat-katso-ketka-he-ovat/1931962
1) Rauno Pikkarainen (vas.) 91,6 %
2) Jaakko Kekoni (kok.) 89,1 %
3) Liisa Pietikäinen (vihr.) 85 %
4) Timo Suhonen (sd.) 84,2 %
5) Jaakko Haapala (kd.) 83,8 %
Vastaukset 270
Vanhimmat
ei voi olla totta.
http://duunitori.fi/tyopaikat/tyo/controller-851743
No jos ei ole mistään mittään mieltä, ei voi tehdä virheitä... Mutta tällä tavalla ei voi kyllä asioihin vaikuttaa, kun ei ole selkeää mielipidettä asiaan. Vai tarkoittaako tuo, että tänään ollaan jotain mieltä ja huomenna toista? Bu haha ahah ah.
Kysyn aivan asiallisesti. Haluatko sinä noilla listoilla kärkipäässä keikkuvan henkilön hoitamaan asioita ja edustamaan sinua? Minä vastaan omasta puolesta: En helevetissä!!
Otin muuten kuvankaappaukset tästä ketjusta ja mtv:n jutusta. Näillä asioilla on tapana hävitä täällä...
En osaa sanoa.
Äänestätkö henkilöä joka "ei osaa sanoa"?
ja missä Pekka Keto?Onko niin että ehdokas on ollut 100% epävarma?
Buahahahahaaa
samaa mieltä, 2011 ehokkaita kävin katsomassa alueella ja olin tyrmistynyt!
Persujen Keto ei ollut yhdessäkään paneelissa mukana!
Ei uskaltanut!?Ja näissä käyneenä näin että ainakin Suhonen vastasi kysymyksiin suoraan ja tuntuu olevan mielipide ja sen uskaltaa sanoa
Että pelko se on joka persujakin ajaa roskakirjoituksiin!
He Kjeh !
nyt kysynkin missä ovat paljon parjatut persut vai löytyykö teiltä tähänkin selitys?
"2011meni nyt 2015"
Miten controlleri on valittu "en osaa sanoa"
Sama tyyli jatkuu vuodesta toiseen.
Jatkuu myös 2019 ja niin 3delleen. Ole hyvä mies perheen parissa ja nauti elämästä!! Onko vanhana mukava muistella että koko elämä oli vaalityötä ja ikinä ei eduskuntaa 8vet auenn6
Samalla vaaliteemalla ja iskulauseellako sitä mennään taas kohti vaaleja.
Kyllä se antaa miehestä täydellisen kuvan.
"EN OSAA SANOA"
http://media1.giphy.com/media/8QbKlldXmUUBG/giphy.gif
jaa ei jaa ei tyhjä jaa ei jaa ei tyhjä jaa jaa ei ei tyhjä tyhjä...
Suhosen Timolle tulossa vielä nuorempi haastaja Varkauteen 2015 ja todellinen mustahevonen Kari Rajamäki on takana ja pyytänyt henkilökohtaisesti. Miten Timo Suhonen nyt suun panee, kun Ketokin on luopumassa politiikasta.
Mustat hevoset on pahasti myöhässä seuraavista vaaleissa... Timoon se on tyytyminen sossuilla.
istuva kansanedustaj on lupautunut toiseksi tulleen tueksi.
torilla puhhuuvatten että joukot on lähetynyt hyvin liikkeelle,ja minä uskon että hyvä tulee
persujen itku ei taaskaan kanna
buahahhahaaaaa
Oman näkemykseni perusteella on profiloitunut lähinnä yhden asian miehenä. Jos Storan Varkauden tehtaista olisivat kysyneet, niin olisi varmasti tullut enemmän muitakin vastauksia.
Samanlaista se riviedustajan työ on eduskunnassa kuin kaupunkivaltuustossa. Jos ei ole tietoa, niin sitä ei kannata tuoda esille. Painaa vaan vihreää nappia kuten on ohjeistettu.
Jos ei ole mitään mieltä, niin ei voi tehdä virheitäkään. Tai vaihtoehtoisesti voi olla montaa mieltä yhtäaikaa.
Juuri näin. Tässä on Timon ongelma.
on proviloitunu työnasioissa,kyllä joho se tehaskin kuuluu.
kun olen seurannut jo viime valtuustokautta niin näyttää lapsiperheiden asiat tulevan hienosti esille,tämä kuulemma kans syy siihen miksi yli puoluerajojejn on kannattajia,pittääpäs etsiä se tukiryhmä lista, siltähän kai näkyy..hmm..
"pelko,se on pahin vastustajamme"
buahahhaaaaaaa
Kirjoita mieluummin sitä tehaspaskaa tai niitä homopoika pissa-kakka juttujas!
Heh, lapsiperheiden asiat...
Taitaa jokainen lapsia hankkinut olla näihin ihan yhtä "pätevä".
Kun ei mitään tee, niin virheitäkin tulee vähempi
Vanha juttu jo!
lehdessä juttua kuulapelistä, mutta ei osaa sanoa.
"The computer says nooooo..."
en osaa sanoa.
onko henkilö pelkuri, kun ei uskalla tuoda omaa kantaansa julki.
äänestäisitkö tallaista henkilöä?
En ikinä!
pötyä ei näy ollenkaan,ei osaa sanoa mitään 100%
raukkamaista,odotetaan pötyporukalta vastausta,ei vaan saada koska eivät uskalla!!
buahahahaaa
Varkauden mies televisioon päässyt.
mielenkiintoista, eikö?
ja vatut koko jutulle.
Mielenkiintoinen tutkimus. Laittaa miettimään äänestäjää, onko
tuollainen henkilö äänen arvoinen.
juuri näinikköösti!
pöty ei ollu vastannu lainkaan
100 % "on ossoo sannoo"
Arka,pelokas pöty!
Buahahhaaaaaaaaa
Miten tämä "pöty" liittyy tähän Suhosen Timoon? Aina nousee samoissa ketjuissa esille joissa jutellaan timpasta.
Vielä yskä, noin nuorella miehellä....
Eikö ku sivusta seuroo tuota pötylauman pelekoo,niin liittysko tuo pöty suhoseen siten et ku tuo linkki kertoo ne "en ossoo sannoo" niin ku sitä pöttyy ei näy siellä ollenkaan,ja ku on kysytty nii kukaan ei ossoo vieläkään sannoo?
nii se vähän niinku reisille mennee tuo pötylauana räksytys suhose koh
Nyt ei valita paavia, vaan controlleria...
MTV3 listasi "en osaa sanoa" -ehdokkaat - katso ketkä he ovat
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/mtv3-listasi-en-osaa-sanoa-ehdokkaat-katso-ketka-he-ovat/1931962
1) Rauno Pikkarainen (vas.) 91,6 %
2) Jaakko Kekoni (kok.) 89,1 %
3) Liisa Pietikäinen (vihr.) 85 %
4) Timo Suhonen (sd.) 84,2 %
5) Jaakko Haapala (kd.) 83,8 %
Olen todella kyllästynyt tähän persuista puhumiseen.
Se on ihan sama,onko niillä suu auki vai kiinni.Tulee ääntä tai ei,sanoma on kuitenkin pelkkää tyhjää löpinää.
Täysin turhaa porukkaa.
Saisivat ottaa kirjan käteen ja sivistää itseään jollain muulla tavalla kuin atikuloimalla (lue valittamalla) kuplia Soisalo sivuilla.
MTV3 listasi "en osaa sanoa" -ehdokkaat - katso ketkä he ovat
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/mtv3-listasi-en-osaa-sanoa-ehdokkaat-katso-ketka-he-ovat/1931962
4) Timo Suhonen (sd.) 84,2 %
Ai persuissa tulevaisuus?
Otahan persu aikalisä.
Ennemmin vaikka Suhonen kuin joku asioista ymmärtämätön persu-punaniska.
Vaikka demareita en tosiaankaan aio äänestää...
Taitaa olla tämä Antti Rinne kaikkien "en osaa sanoa" -hahmojen äiti.
Kysymyksetkin pitää olla etukäteen sovittuja että poika osaa vastata niihin. Ho ho hooo
Naapurimaassa Putinilla on sama käytäntö, ettei tulisi vastaajan kannalta kiusallisia kysymyksiä. Liekö saanu vaikutteita naapurista tämä uusi jutta... Ainakin sinne suuntaan kumartaa ja pyllistää lännelle, kun venäjälle asetettavia pakotteita vastustaa!
Linkki jäi kaikessa naurun remakassa...
http://m.iltalehti.fi/uutiset/2014071618494458_uu.shtml
Vastustaa jämäkästi Natoa.
Että Putini tervetullos vaa...
Ai että Natoa vastustavat ovat Venäjämielisiä?
Eihän muut kuin kommarit voi natoa vastustaa vai?
Olipas taas fiksua persuttelua.
Itse en natojäsenyyttä tule koskaan puoltamaan.Parempi että Suomi pysyy erossa siitä rikollisjoukosta.Eikä Nato ole ainoa.
http://www.youtube.com/watch?v=3gRmgTAO2xY
Ps:n nousu suurpuolueeksi on perustunut EU-kriittisyyteen. Tuota EU-kriittisyyttä puolue jatkaa ja aihetta siihen riittää. Oleellinen kysymys kuuluu, mitä merkitystä EU-kriittisyydellä on? Kaikki kun ovat enemmän tai vähemmän kriittisiä.
Luodut mielikuvat ja tosiasiat eivät Ps:n osalta vastaa toisiaan. Ps ei vaadi Suomen eroa eurosta eikä EU:sta. Siinä se on samalla puolen aitaa kuin muutkin nykyiset eduskuntapuolueet.
Vallanpitäjät ovat vastoin tosiasioita median avustuksella tekemällä tehneet Ps:sta euron ja EU-jäsenyyden vastustajan. Kirjoittipa eräs suuri sanomalehti, että ”Perussuomalaisten yksinoikeus on EU-vastaisuus”. Ps:n rooli nykyisessä valtarakenteessa on toimia paineventtiilinä ja näin turvata järjestelmän toiminta entisellään. Kun ylipaine pääsee purkautumaan, voi entinen meno jatkua...
Sampo Terho ja kansanedustaja Jussi Halla-aho. He molemmat kannattavat EU-jäsenyyttä ja lisäksi Suomen liittämistä sotilasliitto Natoon. Voi sanoa, että ääni Perussuomalaisille on ääni EU-jäsenyydelle ja Natolle.
http://anttipesonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/160991-aani-perussuomalaisille-on-aani-eu-jasenyydelle-ja-natolle
Varmasti nato parempi vaihtoehto kuin nykyinen "puolustus", joka ei ole edes hidaste tositilanteessa.
V
Esim Viro on eu ja nato maa. Siellähän tuo lahden takana porskuttaa.
MTV3 listasi "en osaa sanoa" -ehdokkaat - katso ketkä he ovat
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/mtv3-listasi-en-osaa-sanoa-ehdokkaat-katso-ketka-he-ovat/1931962
1) Rauno Pikkarainen (vas.) 91,6 %
2) Jaakko Kekoni (kok.) 89,1 %
3) Liisa Pietikäinen (vihr.) 85 %
4) Timo Suhonen (sd.) 84,2 %
5) Jaakko Haapala (kd.) 83,8 %
mis pöty??
ei saaha siltä vastauksia lainkaan??
eli "en ossoo tuumata" täydet 100 % ??
Buahahahaaaaaa
Aika paljon demareiden nykytilasta kertoo, että ovat itsekin itseään ensimmäisenä persuihin vertaamassa.
En tiedä Kedosta, mutta Jaakko on lähtemässä demareiden listalle eduskuntavaaleihin, kun demerit eivät luota Suhoseen.
Taitaa Kärkkäinen olla kova kaveri seuraavissa vaaleissa. Kerää
kyllä Rajamäen äänet. Mitä sanot tästä?
Ei kerää.Loikkarilla ei tunnetusti uskottavuutta ole.Ja oliko se keskusta varkaudessa sen leppävirtalaisen naisen takana.Kärkkäisen veturi meni jo.uudet tuulet puhaltavat.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/kari-karkkainen-valikohtaus-ravintolassa-ei-vaikuttanut-luopumispaatokseeni/1024155
Hoh oh ohohho
Demareilla on pakka niin sekaisin. Hetken olivat hurmiossa kun ei persuilla ole varkaudessa ehdokasta. Vielä kun Jyrki ilmoittaa lähtevänsä kuopiosta ehdolle, niin vetää varkautelaisten ääniä, oli puolue vaikka vihreät!! Saako Timo edes 2000 ääntä, ei saa!! Hoh ho hho.
"Loikkarilla ei tunnetusti uskottavuutta ole"
Tuo oli helvetin hyvin sanottu, jopa sinun suusta!! Kaunisto ja Rikalainen. Olen samaa mieltä!!
sääliksi joo
ha ha,kun muistellaan 2011 vaaleja täällä huudettiin kilpaa pekan nimeen
timo häviää yms
no miten kävi,pittää tarkistaa vaalisivuilta
muistanko oikein että jopa manitsemasi timo sai enmmän ääniä kuin pekka?
http://www4.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/vaalipiiri/10/kaikki/
Oikeassa olet. Täällä hihitellään että Suhonen ei saa edes 2000 ääntä.
Pekka ei saanut edellississä eduskuntavaaleissa edes 1000 ääntä!
Hoh ho hho
Pekka Keto on laittanut Timo Suhosen ja demerit ja Risto Husun kok vainoharhaiseksi. Pekka on ilmoittanut jopa WL:ssä ettei ole asettumassa ehdokkaaksi enää mihinkään ja tukee 100%:sti Pasi Paanasen valintaa eduskuntaan.
Menkää ehdokkaaksi kun luulette olevanne oikeassa ja tekevänne täydellisiä päätöksiä jotka sopii kaikille.pliis,lupaan hommata 10000 ääntä jos pidätte vaalilupauksenne.
En osa sanoa
MITEN TALLAINEN VOI OLLA LUOTETTAVA, JOKA EI
OSAA SANOA MIELIPIDETTÄÄN.
Ei olekaan.
sitähän tässä kysytään,missä pekka kedon vastaukset samassa kyselyssä?
herra ei suvainnut vastata ollenkaanko?
ja käykää kysymässä suhosen pojalta,kattokaa tuleeko vastauksia.?
turha tässä jotain mtv - linkkiä ihmetellä?
Hooohoooh
Ei taida luottaa Rajamäkikään,,,,,,
Kukas se viestejä täältä poistaa? Taitaa valvojan natsat hävitä aika äkkiä tämmöisen johdosta!
ps. On niitä valvojia muillakin palstoilla ja tietoa saatavilla.
Tämä! Aamulla tiedustelin mitä viesti koski joka oli eilen poistettu ja nyt myöskin minun kirjoittama viesti on hävinny?
Joku sanoi joskus, mitä et näe, sitä ei ole... Toimii varmaan hetken aikaa, mutta joskus se sonta osuu tuulettimeen.
Nimi on ENNE !
97.6 %
Ari Arvela Pirkanmaa
Jää kai arvelemaan eduskunnan ulkopuolelle.
Joku pikkupuolueen ehdokas pisti paremmaksi, tuskin noteerataan?
En osaa sanoa
upsis
savontiellä alkaa jo kohta syksy tulemaan kjeh kjeh koulut jatkuu ja tytär lähtöö kouluun tässä vaemon omenapiirakkaa syötiin ja tässä mansikka kaakkuva kun muori täytti vuosia viettiiin sattu semmonen hassu juttu kun muori söi sitä kaakkuvaan vähän liian palajon niin olihan se aika hassua kun män vessaan ja vessassa sitten PLUMM PLLUUUUUUR kerto että mansikka oli tullu suklaa kastikkeella suolesta kjeh kjeh vadilla olis männy suuhun
illanjatkot
En osaa sanoa.
Onko sama kaveri tulevissa eduskuntavaaleissa ehdokkaana?
En tiedä ketä tarkoitat. Mutta ehdokkaista tuli mieleen tämän päiväinen Korpivaaran kirjoitus lukijan palstalla. Pidin aikaisemmin Päiviä ihan järkevänä ihmisenä...
Ei saumaa mennä eduskuntaan, koska ehdokkaalla pitää olla
koulupohjaa, jos mielii päättämään toisten asioista.
joko controlleri asia on selvinnyt?
tukeeko Rajamäki, siinäpä vasta kysymys.
Ollako vai eikö olla?
Mitäs suhonen sanoo ja päättää koulujen sulkemisen suhteen syyskuussa? Taitaapi monta äänestäjää kartoittaa...
Mitäs muita kouluja uhkaa lakkauttaminen,kuin ruottalaista koulua?
Kangaslammin koulun lakkauttamisen puolesta oli oikein nettiadressikin:
keskustelu.suomi24.fi › ... › Paikkakunnat › Pohjois-Savo › Varkaus
6.7.2014 - Miksi siellä metsän keskellä edes on koulua?? ... Pohjois-Savo / Varkaus / Nettiadressi Kangaslammin koulun lakkauttamisen puolesta ...
Miksei ruotsinkielistä koulua mukamas voi siirtää Könönpeltoon.Opiskelijoita ei ole ja mölyä asiasta pitävien vanhempien äänet voi laskea yhden käden sormilla.Sykkeessä ainakin on ollut jotain kampanjointia ruotsalaisen koulun säilyttämisen puolesta,päätoimittajan perhesiteiden perusteella.
Onko muita hanttiinlaittajoita?
Puurtila, Luttila ja Lehtoniemi kiinni.
En osaa sanoa.
Mistä?
demarien koko kuva.
en osaa sanoa.
Jaakolla ei varmasti tule suusta "en osaa sanoa". Kyllä kansanedustajan täytyy olla lukenut mies!!
jaakko tulee samaan enemmän ääniä kui timo!!
Nyt on tosi ehdokas puolueesta joka on työväenpuolue ilman sosialismia persut.
http://www.soisalonps.net/zzuutis-pasi-paananen-ehdokkaaksi310814.php
Hienoa että Varkauden sos.demarit sai koulutetun fiksun oloisen miehen ehdokkaaksi!!
Voiko jo äänestää?
Eipä ollu torilla ruuhkoo...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014112818875701_uu.shtml
Onko nämä "en osaa sanoa" -tyypit tämmöisiä? Mitä virkaa moisilla...
Tsupari loukkasi WL kirjoituksessaan Reijo Vuorennon kunniaa perästä kuuluu.
kaikki fincapita vyyhtiin osallistuneet valtuutetutkin tullaan tuomitsemaan korkeimmanoikeuden linjauksella.
https://www.youtube.com/watch?v=4uNc46mUuoQ
Mitä uusi vuosi tuo tullessaan?
Toivittavasti tänä vuonna ei päädy tälle listalle...
Missäs Timppa on, kun ei oo läpyskän sivuilla virnistelly tähän viilihankkeen tiimoilta? Onko läpyskän toimituksessa vielä arpomista onko Timo vai Jaakko se jota lehti lobbaa. Timppa ollu aikaisemmin toimituksen suosikki, mutta Rajamäen asettuminen Jaakon taakse saattoi muuttaa pelin myös läpyskän osalta. Voittajien kelkassa on parempi olla mäen laelta asti...
HÖHÖH ÖHÖHÖHÖ HÖHÖ H HÖH ÖHÖHÖH Ö
No huh huh!!
On vähän kohtuutonta odottaa, että amiskan käyneellä on asiantuntemusta ja mielipidettä joka asiaan.
Kyllä näillä pärjää:
Pitää tehdä hyvin eikä huonosti. Huonot jutut on pahasta ja kivat jutut hyviä. Stora Enso!
Kreikan vaalit ja velanmaksu
Kreikassa on vaalit tänään sunnuntaina 25.1.2015. Vaalien ennakkosuosikki on sosialistinen Syriza. Puolue vaatii vaaliohjelmassaan Kreikan ulkomaisten velkojen leikkausta kolmasosalla. Velkojen leikkaaminen ja oman kansan edun ajaminen eivät ole huonoja asioita itsenäisessä valtiossa. Mutta velkojen maksamattajättäminen jarruttaa Kreikan oman verojärjestelmän kehittämistä. Tarkoitus on ollut, että veronkierto saadaan kuriin ja Kreikan valtio saa ne varat, jotka sille kuuluvat.
Kreikan verojärjestelmän kehittämistä on jarruttanut myöskin Euro maiden pelastuspaketit, joilla Kreikkaa on rahoitettu kriisin puhkeamisen jälkeen. Kriisin ratkaisua ei ole tapahtunut kaikesta ulkomaisesta velkajärjestelystä huolimatta. Kreikka on velkaisempi tänään kuin kriisin alussa.
Kreikan auttamiseksi on tehty virheitä. Euromaiden ja IMF:n tukipaketit eivät ole ratkaisseet ongelmaa, vaan ovat velan turvin eläneen Kreikan nykyisen ongelman syy. Väärin hoidettu, verojärjestelmää ei ole tarvinnut korjata.
Perussuomalaiset eivät lähteneet 2011 Kataisen hallitukseen, koska mm. euron kriisiä Kreikassa hoidetaan väärin. Velkaa ei pidä antaa ylivelkaantuneelle lisää ja varsinkin, jos tämä ei korjaa omaa taloudenpitoaan. Nyt on suomalaisten verovaroja vaarassa Kreikan tilanteen takia vähintään 2 miljardia ja tällä hetkellä enintään 7 miljardia euroa. Huh, huh. Tälle rahalle olisi ollut muuallakin käyttöä, jossa sillä olisi aikaansaatu tuotannon lisäystä.
Kataisen hallituksessa jatkettiin Kreikan rahoitusta ja euron pelastamiseksi muodostettavan EVM liikepankin perustamisen tukemista. Perussuomalaiset eivät voineet hyväksyä tällaista politiikkaa. Syy ei ollut puoluepoliiittinen, vaan taloustieteellinen. On monia taloustieteilijöitä, jotka eivät voineet hyväksyä euron ja erityisesti Kreikan pelastamiseksi rakennettavaa järjestelmää. Nyt monien hallituksessa mukana olleiden kädet ovat sidotut tukipakettipolitiikkaan. Siitä pitää luopua, minkä EKP onkin myöntänyt oikeaksi, kun on alkanut USA:n keskuspankin tavoin ostamaan valtioiden velkakirjoja. Velkakirjaostot tarkoittavat sitä, että valtio lähettää keskuspankille velkakirjan tietylle summalle ja keskuspankki siirtää valtion tilille pyydetyn ja hyväksytyn summan. Kansankielellä tätä kutsutaan seteleiden painamiseksi painokoneella.
EKP:n päätös heikentää euron ulkoista arvoa suhteessa dollariin ja siten vauhdittaa euromaiden vientiä EU:n ulkopuolelle. Mutta tämä päätös tulee 4 vuotta liian myöhään. Kreikka ei ehdi mukaan. EU on velkaunioni ja velkaantuminen jatkuu Suomea myöten.
Lähettänyt Pasi Paananen
Hoh hoh hoo. Huomenna nauretaan...
Vaalityö aloitettu
Tätä pyydetty just!!
Suhosen äänestäminen on kuin housuun kuseminen...
Haha. Voiko paremmin sanoa!!
Ei saat. En tuolle ääntä anna...
Veit jalat suustani
Haha haa.
Hah. Olihan tuo aloitusviesti vitsi?
Nekkarissa otetaan sit sunnuntaina murheeseen....
Ei voi olla totta!!
Husu vei demukoita kuin kuoriämpäriä...
No oliko yllätys?
Onko Timon kanta sama kuin demarien linja, eli rajat auki ja teretulemas kaikki partalapset? Jos on, niin etsittävä uusi ehdokas...
Nämä jätkät ei tuntenu käsitettä "en osaa sanoa"
https://youtu.be/kP6OzoztB6k
Toivottavasti Timppa osaa sanoa EI kun äänestävät otetaanko pakoLOISIA tänne vai ei.
Jos yhtään miettii tulevaisuuttaan ja vaalien ehokkuuksia, niin saattaa ikävän muiston jättää jos/kun äänestää asian puolesta.
Onkos takki napitettu, ettei pyöri liian kovaa vauhtia.
Vois tuo kirkkovaltuuston populisti huolehtia ensin omasta perheestään. Veljensä kun lentelee turvalleen Savontiellä.Ei pysy pystyssä tai edes tajuissaan.Ei näytä muutkaan jäsenet siitä perheestä välittävän pojasta paskaakaan.Niittylästä lyhyt matka baariin.
Mitas Timppa sannoo EUsta?
ei voi olla totta!
Usko tai älä!
Miten Timo äänesti matkasta?
pätevä henkilö, kun noin hyvin osaa vastata kysymyksiin.
Minusta henkilö on silloin pätevä kun osaa painaa äänestyksessä sitä nappia mitä on ohjeistettu painamaan....
ÄWÄBÄLÄWÄBÄLÄBÄ ALLAHUÄWÄBÄLÄÄ
Se herättää edelleen suurta hämmästystä miten kourallinen kansalaisia joilla on se puoluekirja siellä puvun povitaskussa pyörittää tätä Suomen tasavaltaa kohtalokkain seurauksin ja äänestäjät ottavat avosylin vastaan taas seuraavissa vaaleissa "kootut satukertomukset" miten puolueet laittavat maan asiat kuntoon mahtavalla ammattitaidolla.
Tosin edustuksellinen demokratia antaa siihen lailliset valtuudet mutta miten on moraalin kanssa ?
Edelleen äänestäjät kuvittelevat, että poliittiset meriitit/valta-asema sekä hieno akateeminen titteli takaavat inhimilliset ratkaisut maamme tulevaisuuden parhaaksi.Nyt on mm. tohtorit , maisterit ja kaikenmaailman kandinaatit olleet vallankahvassa useita vuosia ja yli seitsemän vuoden alamäki valtiotaloudessa jatkaa voittokulkuaan vääjäämättömästi.
Olisiko nyt korkea aika valita ehdokkaita joilla on sitä todellista työelämän kokemusta sekä edes hitunen maalaisjärkeä tuolla Suomen lyhyimmällä pururadalla eli korvien välissä.
Joko uusi vaalipuku on käyty resmannilta?
BUAHAHAHAAH HAHAH HAA
Onpa varkkilan sossuulla semmonen ryhmä johossa että oksat pois. Buah.
Seuraaviin vaaleihin pari matua ehdolle, niin edustaa myös valtakunnan linjaa demareilla
Huomenna
heitelläänkö siellä niitä paljon kehuttuja 300egun tolloja.
enemmän huolettaa, riittääkö paikkoja kaikille halukkaille!!
Mies kuulee Timpan sijoituksen tällä listalla
https://www.youtube.com/watch?v=fyEThSM4JnI
https://www.youtube.com/watch?v=1s3xw7adSIY
Tätäkö me kohta saamme?
Joulupukki pyysi polvelle ja kysyi lempeästi, -kerroppas pikkutimppe joulutoiveesi?
-En osaa sanoa.
Hyvää uutta vuotta!
-en osaa sanoa.
Vielä on parantamisen varaa. Suunta on ylöspäin
Montako kertaa puoluekokouksessa kuului -en osaa sanoa?
up up
Löytyykö kaikille halukkaille paikkoja?
Viimeinen vastaus?
en osaa sanoa
timppa, milles makkara maistui?
HAHAHAHAHAAHAHAHAHAH
juupajoota
Ei voi olla totta!!
Mitä kh:n pj on mieltä, maitovara vai ei?
-en osaa sanoa.
Kerro kerro kuvastin, ken on maassa kaunein
Timo avautui aamun läpyskässä, kun kysyttiin maakunta- ja eduskunta vaaleista.
EN OSAA SANOA
Tässä on mies paikallaan, hallituksen pj.
Mtv listasi henkilöt koko Suomesta ja meidän Timo pääsi aivan keulille.
Kyllä varkaus pelastuu.
Bu... bua... buaha... BUAHAHHAHAHAHHAAAAAA
Katja on valintamme tulevaisuudessa, etenkin kun erään, ei enää niin nuoren demarin tukijoukot ottaneet Katjan herjauksen kohteeksi. Samoin kuten Kedon kohdalla.
On siinä miehellä meriitit...
osaatko sanoa,"en osaa sanoa"
mtv kyselyssä Timo oli Suomen nelonen.
Kingi varkaudesta lähes listaykkösenä
Kyllä ihmiset kaipaa Ketoa takaisin.
Pikkupaikkakunnan herrat ja rouvat luulevat olevansa isoja tekijöitä.Keto on huipulla Pressanvaalikampanjassa jätti tuppukylän ja Potkaisi itsensä huipulle .Rajamäki on poliitiikassa mennyttä kauraa ja aikamennyt ei palaa
No mites. Ketä aiot äänestää?
-en osaa sanoa
Voisitko antaa äänen henkilölle, joka "ei osaa sanoa" omaa mielipidettään.
No mites, jätetäänkö maitovara vai ei?
Oho, mitäs tehdään?
En osaa sanoa!
Taas toveri lähdössä kisaan ja jatkaneeko samalla linjalla.
Koko kaupunki en osaa sanoa,paitsi silloin kun on oma etu kyseessä,silloin ollaan että mulle mulle,ei ilmaiseksi muille vaan itselle.
Vieläkö ihan oikeasti joku kattoo valemedia MTV3.
Aamun aviisissa hyvä kirjoitus eläkeläisistä ja heidän tuloistaan. Kaiken eläkeläisten ahdingon ja tulojen laskun takana on SDP ja Lipposen hallitus. Vasemmistoliitto kantaa ainakin huolta eläkeläisistä, toisin kuin demarit, he kantavat huolta vain itsestään.
" Vasemmistoliitto kantaa ainakin huolta eläkeläisistä, " Siis,tarkoitit ainakin pakolaisista.
Demarit kaupungin suurimpana puolueena, haluavat ottaa lisää pakolaisia. Viis veisataan kaupungin vähäosaisista, pääasia, että pakolaisilla asiat hyvin.
No sit remarit,ja vasemmist,keskust,kokkomus,ovat samalaisii.
Onneksi on yksi puolue,joka pitää Suomalaisten puolta.
Mitä sanoo Timo?
Vieläkö vastaus sama: "En osaa sanoa".
Mitä tämä suuri ja mahtava Timo on saanut aikaan?
-???????
-???????
-???????
No voi peppu, kun ei tule meillekään mieleen.
Timo Suhonen selvittää koulun homeongelmaa, vaikka tietää tulokset.
EN OSAA SANOA
Kerro home ongelmasta, kun istut kirstun päällä.
Siinä sitä haastetta, että asaako sanoa milloin joulu on.
Teboililla Timo on yleinen naurunaihe.
Kansanedustajaehdokas,,,,,buahahabuahaha
Voitko antaa äänen tämmöisen puolueen edustajalle, joka kusee pienituloisia eläkeläisiä silmään. Luvataan taas vaikka mitä, mutta tässä faktaa.
Kuka oli pääministerinä kun taitettua eläkeindeksiä sorvattiin ja kolmikanta pani sen voimaan?
Työnantajien eläkemaksut eivät nousseet ja jakovaraa jäi enemmän palkkojen nostamiseen.
En muista päämisteripuoluetta, jos tulee mieleen, en äänestä sitä.
Sdp taitettu eläkeindeksi. Timo ei halua eläkeläisille parannusta.
Kari teki virheen kun jaajoa tuki. Ei pääse yksikään nytkään läpi. Parempi sanoa, ettei osaa ja ottaa selvää, kuin koulutetut sanahelinät. Kumpi kirjanen on paksumpi, ruotsalaiset sankaritarinat maailmansodassa vai jaajon oikeusmenestykset?
Timo kerro jotain, mitä hyvää olet tuonut vakaudelle?
joku vois tuoda takuu eläkkeisiin korotuksia.
Nauretaan Timolle
Kaikki VALEHTELEMAAN, tämä on luvallista ja hyväksyttävää.
Paikallisen lehden mukaan Varkauden taloudellinen tilanne on tosi huono. Nyt näyttää että tilanne vain pahenee.
Todella tylsä Varkaus. Saisipa 300€ tollon. Kävisin Skicross .
Mitä tämä varakansanedustaja on saanut Varkaudessa aikaan?
Minä en tiedä muuta, kriisikunta.
Maanantaina kannattaa kysyä Timolta. "Miten hyvin hän osaa lukea tilinpäätöksen ja ymmärtääkö lukemansa." Varkauden taloudellisen tilan huomioiden, ei ymmärrä asiasta mitään.
Asioista mitäänymmärtämätön jjoojooäijä on tää Timo.
Miten ihmiset voi äänestää sellaista henkilöä, joka ei saa aikaiseksi muuta kuin tuhoa, eli kaupungin kriisikunnaksi.
Aamun aviisi kertoo miten Timolla taas takki pyörii.
Todellinen tyhjänpuhuja, ei mitään aikaansaannoksia.
Hänen aikanaan väkiluku pienentynyt ennätyksellisesti Varkaudessa, samoin kaupunki velkaantunut kriisikunnaksi.
On sääli kaupungin puolesta, kun osaamattomat ovat valtaa pitämässä. Henkilö ei ymmärrä edes itse siirtyä syrjään, vaikka asiasta hänelle on huomautettu.
Jos ei ymmärrä asioista, ei silloin ymmärrä edes siirtyä syrjään.
hieho ammu savo-karjalassa
Paloasema, kaupunginjohtaja, uimahalli, en osaa sanoa. Kaverilla takki pyörii, kuin Matkuksen ovi.
Timoa vietiin valtuustossa, kuin litran mittaa. Taisi tulla kokouksessa hiki, kun takki pyöri yhtenään.
On ajanut kaupungin velkavankeuteen. Ei itse ymmärrä missä tilassa kaupunki on.
Rajamäki ja Suhonen ovat puolueensa lisäksi Varkauden syöpä.
Suhosen saavutukset Varkauden politiikassa.
Joukkopako kaupungista.
Suomen kaupungeista suurimpia velkataakkoja.
Suuri työttömyys.
Ym ym
Säälittää kun puheenjohtajaa vedetään yhtenään kölin alta.
Haluatko lähteä kunnallisvaaleihin demareiden ehdokkaaksi ja laittaa itsesi naurettavaksi.
Vielä sinne mahtuu
Mitä tämä henkilö saanut aikaan?
Kaupungin talous ajettu kriisikunnaksi, asukasluku vähenee kovaavauhtia, kaupungin kadut aivan järkyttävässä kunnossa, turistit kiertää kaupungin kaukaa, jonka johdosta hotelli kiinni pitkiä aikoja, ym. Mitä tekee meidän varakansanedustaja, no laittaa paljaan perseen kuvan nettiin. HIENOA!!!!!!!
Omhan hänellä joku tumma nainen fb kaveri taisi olla afrikasta. Joku salahoito
Salahoito lapioi valtion rahoja Afrikkaan Lipposen käskystä, sitten voitot Varkauteen saahan Andrizille lisää mania
Voisiko Timo laittaa sen äänestäjiä innostavan persekuvan demareiden äänestyslistaan. Se kuvaa täysin sitä miten arvostat entisiä äänestäsiäsiä.
Tässä maailman Suomen ja Varkauden tilanteessa olisi kaikkein naurettavinta lähteä kokoomuksen tai perussuomalasten ehdokkaaksi.
Miten olisi yhteen liikenneympyrään monumentti muistuttamaan Varkauden suurimmasta alasajajasta. Olisiko se mahtava rasvarässi.
Häämies tulee Persujen kanssa. Voittaa vaalit.
Tippuu Demarikulman seinistä maalit
T Suhonen sanoo kantavansa vastuun akkutehtaasta. Kyllä se on, että me veronmaksajat maksamme sinun töppäilysi omasta tilipussistamme.
Aamun aviisissa oli kaupungihallituksen pj. Suhosen kolumni. Näkee ettei kyseinen henkilö osaa edelleenkään sanoa mitään, tyhjää lällätystä koko juttu. Viereisellä mielipidesivulla oli Rautiaisen kirjoitus, joka oli aivan toista maata, missä otettiin moniin epäkohtiin kantaa.
"Timo Suhonen on tyytyväinen, että Varkauden palvelut on pidetty kunnossa koronavuonna eikä henkilökuntaa ole jouduttu lomauttamaan eikä irtisanomaan."
Lainattu wl:n sivulta.
Kaveri ei ymmärrä mitään missä kaupungin ja sen omistavien yhtiöiden talous on. On vain tyytyväinen ettei ketään ole jouduttu irtisanomaan eikä lomauttamaan
Timo siirry syrjään, sinun aikana kaupunki ajettu kuilun partaalle. Ymmärrätkö missä Varkaus menee.
Kohta nousee komeettaehdokas teltalla pudottaa toukohousuilta hampaat lumeen SDP ehdokas Epo. Mitähän mieltä on vaali edustaja Suhonen. Nyrkkiä teltalla tarjotaan makkaraa sijasta
Miksi aina minua tökitään ja ammutaan kovilla? Ymmärtäisin kyllä syyt mutta virkamiesten valmistelemat tehdään aina yhteisesti!
Varkauden kaupungin alasajaja. Kaupungin virkamies tiesi kertoa, että kaveri ei osaa laskea edes kissaa- tai mäkeä. Tässä tulos, koulutus jäi kesken.
Älä kehtaa, kyllä Timo osaa rasvarässistä mehut tilistä. Siinä se osaaminen onkin.
Miksi äänestätte tällaista henkilöä, jos henkilö ei ymmärrä asioita.
Siksi että der, der nicht weiss dass der nichts weiss, weiss mehr das der, der nicht weiss dass der nichts weiss.
Voi mahoto, hampurilaine muoviämpärissä.
Miksi ei tajua siirtyä syrjään, kun hänen aikanaan kaupunki on suistunut syvälle suohon.
Miksi demarit suojelevat ryhmässä olevia alkoholisteja.
Kyseinen herra on ollut ajamassa kaupunkia syvälle suohon ja hänellä ei ole mitään ohjelmaa millä kaupunki saataisiin elinvoimaiseksi. Osoittaa kyllä hänen tukijoistakin millä äo:llä hänen tukijansa on varustettu.
Timolta oli kysytty, mikä Jaakon asiassa kiikastaa. Vastaus oli kuulemma ollut. "EN OSAA SANOA." No, vastaus on tyypillinen rasvanipalle.
Kohta kysytään Persulta. Miksi ette ottanut ehdokkaaksi? valehdellaanko vai ei?. Mikäli vastaa pää ei kestä. NAPSAHTAA syrjintä syyte. Samalla menee koko vaaliporukan uskottavuus sekä puolueen. On kuin Shakespearen Hamlet.
Siinä on Demarit sekä muut puolueet pian selkänsä kääntämässä.
Mitä Timo Suhonen haluaa peitellä, kun ei hyväksy tilintarkastusta.
Miksi monet demarit ovat kääntäneen Timolle selkänsä. Taitaa alamäki olla aika kovaa.
Takanapäin haukkuu kaikki kaverinsa, olisiko siinä syy.
Suhonen vetää 800ääntä vaaleissa ja persut ei toivoakaan
Hallituksen pj.n kannatus syöksyssä.
Ei pidä paikkaansa.
Tänään torilla Suhonen yrittää uutta ennätystä sanomalla"en osaa sanoa". Samassa yhteydessä demarit jakavat vappu satasia.
Ymmärtääkö Timo, että Rajamäkikin käänti hänelle selän.
Nyt subilla Raw ja huomenna Smackdown. Siinäpä jää politiikan paskanjauhanta toiseksi. Amerikassa raha puhuu ja ohjelmia tehdään ja yleisö näkyy kuvaruuduilla.Saarikko muuten sanoi että Keskusta lähtee hallituksesta tulee ennenaikaiset eduskuntavaalit
Olen erittäin pettynyt ”järjestelyihin” kaupungintalolla, kun kävin koronarokotuksessa! Päällimmäiseksi tunteeksi jäi vi..tus!
Timo ei uskalla kommentoida mitään negatiivista, no silloin, kun haukutaan persuja.
Miksi Suhosen kannatus on romahtanut!!!!!!!
Kannatus tullut alas samaa tahtia, kuin kaupungin velkamäärä kasvanut.
Hienoa! Puukkoa selkään puoluetoverille. Tähän pystyy vain demari.
Hiljentakaa tämä puolueen tuhoaja.
Demarit ajanut Suhosen johdolla kaupungin kriisikunnaksi. Tuleva kaupunginjohtaja kertoi sellaisia madonlukuja, että ei voi ymmärtää näitä demareiden lupauksia tulevalle vaalikaudelle. On aivan vajaa älyisten lupauksia, kun ei ymmärretä realiteettejä missä mennään.
Sanna Marinin ylimielisyys tuhoaa puolueen koko valtakunnan tasolla.
Miten tämä varakansanedustaja jaksaa jauhaa äänestäien antamista äänistä. Eikö riitä äly siihen, että äänestäjien antamia ääniä on kunnioitettava. Jos puolueen äänimäärästä katoaa edellisiin vaaleihin verrattuna lähes puolet, silloin on peiliin katsomisen paikka.
Aamun lehdessä Timo kertoo ongelmista, mitä muut on todenneet. Olisi ollut kiva tietää, millä hän mahdollisesti olisi ratkaissut edes osan ongelmasta. Kuten kaikki tiedämme, Timo ajoi Varkauden kriisikunnaksi ollessaan hallituksen puheenjohtaja. Varkaus ei tule selviytymään vuosiin näistä koulujakäymättömän älynväläyksistä.
Osoittaa äänestäien älykkyystason.
Aamun lehdessä Timo kertoo ongelmista, mitä muut on todenneet. Olisi ollut kiva tietää, millä hän mahdollisesti olisi ratkaissut edes osan ongelmasta. Kuten kaikki tiedämme, Timo ajoi Varkauden kriisikunnaksi ollessaan hallituksen puheenjohtaja. Varkaus ei tule selviytymään vuosiin näistä koulujakäymättömän älynväläyksistä
https://youtu.be/ZZSBHPxkbMk meehä haukkujakii kattoo jvg paska elokuva sinun rahoilla ja koronatuilla tehty peräsuolipaska ,anna muiden musisoida mitä hamuaa saatana,kaikki ei halua pyöriä teidän paskojen kanssa että turhaan jotain yksittäistä ihmistä haukut
Persut ja kokoomus ajoi Varkauteen 1500 koronaa pennut viedään tarhaan vanhemmat koronassa,että pää kiinni vitun sönköt ,tämäkö on Persujen kuuluisaan lastensuojelua🤣
Tämä varaedustaja laittelee nettiin ihan tyhjänpäiväisiä päivityksiä ja sitte koulujakäymättömät peukutta niitä juttuja. Osoittaa kyllä äänestäjien tason ketkä tuommoista kouluttamatonta äänestää.
Kartongin miehet uittaa paskapäätä lännentien paskapöntössä miten sitten auot plösö🤣vittuilet ääliö liikoo.
Konkkaplösö ja muuta mukavoo äänestäjät näitä Toivanen Kykkänen älykääpiöitä🤣
Taas asunto nro 7tyhjenöö ei persut ollu pop 🤣 yrititte mutta nyrkkiin kosahti niinku näillä edellisilläkin
Seuraavaksi kosahtaa metalliputkea oikeasti
Depersvako koittaa oikee uhitella, kuset housussa on tosi paikan eessä, äitiä ja siskoa soittaa apuun nössö. Sormi suussa ja toinen kississä pyytää armoa.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Onko vittumaista depersvako kun ei vapahtajaputin pärjää Ukrainassa? Koitahan nyt petturi uhitella ja laitella venäjälle viestiä🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Varaedustaja ajoi Varkauden lähes kriisikunnaksi ja nyt laittaa perseen kuvia nettiin ja idiootit peukuttaa niitä. Osoittaa kyllä Varkautelaisten älykkyyttä, kun tämmöistä henkilö ovat äänestäneet.
Ihmettelen äänestäjiä.
Miksi äänestää tällaista henkilöä. Kertokaa mitä hän on saanut aikaiseksi.
Kertoisitteko milloin hän on ottanut johonkin asiaan kantaa, tai kertonut mielipiteensä johonkin asiaan.
Onko tämä ehdokas joku vitsi. Joka päivä päivittää somea, mutta mihinkään ei ota kantaa
Vitsi olette te persut ja kokoomus warkaus lehdessä kaupungin huumeongemat esillä ja eiku vatuskia ja vasukkeja ,helvetin pellet. Ihan luuserihommoo saatana ihan vittu vässykkä meininkiä perkele
Kirkkovaltuustoon menossa ja eduskuntaan .saatana ette edes osaa valtuustossa hommianne .akkutehdas länk länk ja persujjen joutava oppositio hallitus paska.menkää kattoo niitä jalispelien joukkotappeeluita ,tynkkynen vuokraa teille bussin ja Demari gustafsson karjuu niile että hiljaa saatana,tynkkynen kuvaa ,hei ettekö tiedä rikotte lakia olen kansanedustaja
Pölvästit ei edes tarkista tehdäänkö akkutehtaassa mitään 10vuoteen.sama kun jättää lentokoneen lentää ja hypää laskuvarjolla ite pois
Sitten ollaan muita arvostelemassa.ei saada aikaiseksi uimahallia paloasemaa.yrittäjänaisten puheenjohtaja vie muualle hyvää sanomaa kapungista ,samalla yks yrittäjänaisten palkittu tekee rikosilmoja ,huutelee perättömiä ympäri kyliä
Akkutehdas on tulevissa vaaleissa demareiden keihäänkärki.
jauhelihakeitto
pinaattiohukaiset
pinaattiohukaiset
leipä
pinaattikeitto
jauhelihakeitto
"En osaa sanoa"
Nyt on uutena tullut lausahdus "olisin kysynyt/puhe oli valmiina, mutta en saanut lupaa"
Nyt tullut seurattua kyseisen edustajan tekemisiä, asiat mitää aja, on ammattiliiton asiat, eli vaalien maksajan asiat.
Mitä saanut aikaiseksi, no someen tyhjänpäiväisiä kuvia.
"En osaa sanoa"
"olisin kysynyt/puhe oli valmiina, mutta en saanut lupaa"
Hauskoja lausahduksia kouluttautumattomalta edustajalta.
Ministeri ainetta, on kielitaitoinenkin 😀 sitten kaikki nauraa.
Haluatko tämmöisten hoitavan sinun asioita, koulutus hieman vajavaista.