Hei!
Kaipaisin kokemuksianne jensen sänkyjen kestävyydestä. Itsellä on ollut pian 9 vuotta jensen sänky oman painon mukaan (aika pehmeä, varmaan medium sillä painan 60kg), ja olen todella tykännyt sängystä. Keskiosa (pehmein) sängystä on tosin ollut kuopalla jo parisen vuotta, sen huomaa kun petarin ottaa pois. Miehelläni on kovempi, hänen painolleen sopiva sänky, siinä ei näy päällisin puolin mitään.
Ongelmani on nyt ollut jatkuva niska-hartia-kaulan alueen särky joka aamu-jatkuu päivälläkin mutta vertyy päivän mittaan välillä paremmin, välillä huonommin..buranaa menee lliki päivittäin:( Olen epäillyt ensin tyynyä (tempuren muotoiltu tyyny, ollut tähän asti kyllä passeli vaikka kovahko onkin verrattuna entiseen samanlaiseen..), ja nukkunut nyt monta viikkoa muilla tyynyillä..mutta ongelma ei poistu.
Olisiko jouset voineet mennä näin "pian"?!!
Mietin vaan, että jos tässä joutuu uuden ostamaan, niin on sen verran kallis tuo sänky (enkä halua enää mitään muuta merkkiä kun niistä huonoja kokemuksia selän kanssa) että onko tosiaan jousten kestävyys vain noin 7-8v.....
kokemuksia?
jensen sänky-kauanko kestää hyvänä?
päänsärky
3
1396
Vastaukset
- aisantuntia
Kyllä sen noin 12 vuotta kestää, mutta tietysti jos siinä on runsaasti nussittu niin kyllähän se sitten kuluu nopeemmin. Ei muuta kuin sänkykauppaan ja peitto heilumaan!
- päänsärky
heh, tätä olen itsekin naureskellut (ja monet tututkin:), mutta en usko asian siitä johtuvan, ei olla mitään kaneja kuiteska ja kai normisänkyjen pitäs sellasta hetkellisesti kestää:DD
Mutta kiitos vastauksestasi,lisää kokemuksia? - x x x
Itse tajusin että sängyt ei sovi ihmiselle. Nukun n.3cm paksulla jumppapatjalla, mikä vastaa paremmin metsäistä maastoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke251726- 981389
- 771381
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?66988- 61872
- 47856
- 64833
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t26790Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62767- 121709