Nyt ovat sitten viimeiset ajat käsillä, käydä allekirjoittamassa kansalaisaloite, luonnonmukaisen reumalääkkeen laillistamiseksi.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/703
Nykyisellään vain rikkailla on varaa, käyttää Bedrogan-nimistä kannabisvalmistetta reumasairauksiin, jos reseptin sattuu saamaan, mikä sekin varmaankin järjestyy yksityiseltä puolelta helpommin.
Lääkäreistä viidesosa on tutkimuksen mukaan, ainakin kokeillut kannabista. Määrä on todennäköisesti suurempi. THL, lääkebisnes, korruptiopoliitikot ja lääkärit, käyttävät ihmisten sairauksia, häikäilemättömästi hyväkseen, myydäkseen tappavia lisäsairauksia aiheuttavia lääkemyrkkyjään, kuten kortisonia, solusalpaajia, vahvoja opioideja ja niiden aiheuttamiin lukuisiin lisäsairauksiin myytäviä lääkkeitä.
Kannabis alentaa immuunivastetta luonnollisesti, eli vähentää tulehduksia ja kipuja. Sen avulla moni reumalääkityksellä oleva, voisi vähentää myrkkylääkkeitä ja pidemmällä, säännöllisellä kannabiksenkäytöllä, päästä niistä kokonaan eroon. Kansanterveyden, potilaslakien ja ihmisoikeuksien perusteella, kannabiksen pitäisi olla jo laillista.
Vielä lopuksi on todettava, että lääkekannabiksen kasvatus ei ole mitään rakettitiedettä, vaikka lääkebisneksen voitelemat lääkärit, niin väittävätkin. Tälläkin hetkellä Suomessa moni kasvattaa itse lääkkeensä, kiinnijäämisen uhallakin. K-18 kaupat, kahvilat ym myynti / lailliset viljelmät, antaisivat kannabiksen niidenkin ulottuville, jotka eivät itse halua kasvattamiseen perehtyä, esim. juuri sairauksien takia. Kannabiksen pahin haittavaikutus, ovat sen laittomuuden aiheuttamat ongelmat. Laillistamisen aika.
13. Heinäkuuta kannabiksen kansalaisaloite menee kiinni
Laillistamisen Aika
3
162
Vastaukset
- Joudut vankilaan.
Narkkari.
- Free as a bird
En allekirjoita - usko jo !
- No Drugs
No mites kävi narkkareiden aloitteelle ? - taisi haihtua savuna ilmaan miin kuin entisen hipin marisätkä ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741084
- 68984
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104938- 47932
- 51885
- 49694
- 31649
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536