Nyt ovat sitten viimeiset ajat käsillä, käydä allekirjoittamassa kansalaisaloite, luonnonmukaisen reumalääkkeen laillistamiseksi.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/703
Nykyisellään vain rikkailla on varaa, käyttää Bedrogan-nimistä kannabisvalmistetta reumasairauksiin, jos reseptin sattuu saamaan, mikä sekin varmaankin järjestyy yksityiseltä puolelta helpommin.
Lääkäreistä viidesosa on tutkimuksen mukaan, ainakin kokeillut kannabista. Määrä on todennäköisesti suurempi. THL, lääkebisnes, korruptiopoliitikot ja lääkärit, käyttävät ihmisten sairauksia, häikäilemättömästi hyväkseen, myydäkseen tappavia lisäsairauksia aiheuttavia lääkemyrkkyjään, kuten kortisonia, solusalpaajia, vahvoja opioideja ja niiden aiheuttamiin lukuisiin lisäsairauksiin myytäviä lääkkeitä.
Kannabis alentaa immuunivastetta luonnollisesti, eli vähentää tulehduksia ja kipuja. Sen avulla moni reumalääkityksellä oleva, voisi vähentää myrkkylääkkeitä ja pidemmällä, säännöllisellä kannabiksenkäytöllä, päästä niistä kokonaan eroon. Kansanterveyden, potilaslakien ja ihmisoikeuksien perusteella, kannabiksen pitäisi olla jo laillista.
Vielä lopuksi on todettava, että lääkekannabiksen kasvatus ei ole mitään rakettitiedettä, vaikka lääkebisneksen voitelemat lääkärit, niin väittävätkin. Tälläkin hetkellä Suomessa moni kasvattaa itse lääkkeensä, kiinnijäämisen uhallakin. K-18 kaupat, kahvilat ym myynti / lailliset viljelmät, antaisivat kannabiksen niidenkin ulottuville, jotka eivät itse halua kasvattamiseen perehtyä, esim. juuri sairauksien takia. Kannabiksen pahin haittavaikutus, ovat sen laittomuuden aiheuttamat ongelmat. Laillistamisen aika.
13. Heinäkuuta kannabiksen kansalaisaloite menee kiinni
Laillistamisen Aika
3
156
Vastaukset
- Joudut vankilaan.
Narkkari.
- Free as a bird
En allekirjoita - usko jo !
- No Drugs
No mites kävi narkkareiden aloitteelle ? - taisi haihtua savuna ilmaan miin kuin entisen hipin marisätkä ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1247569Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26604874Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243204Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381337- 501325
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e931233Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1641178Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi55983- 17952
Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27873