309:n puhallin röpöttää

Apua tarvittais. 309:n puhallin röpöttää tosi pahasti, ei voi kuunnella, vaikka pakkasta on.

Voiko olla vain roskia välissä, vai roottori hajalla, vai mikä lienee. Avaaminen näyttää hankalalta. Auto on vuodelta 1990.
2517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla on 405:ssa sama vika.
Eli laakerivika. Ota puhaltimen moottori irti, ainakin 405:ssa helppo ja laita öljyä laakeripäätyihin. Ääni hellittää ainakin vähäksi aikaa.

Äänestä
  • Juu ei ole puhallinta todellakaan vaikea irroittaa! Kojelaudan alapuolelta (repsikan puoli) 3 ruuvia irti johdon liitin irti niin puhallin on käsissä. Otin juuri tuossa pari päivää sitten (laakerivikaa).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MarkoS kirjoitti:

Apua tarvittais. 309:n puhallin röpöttää tosi pahasti, ei voi kuunnella, vaikka pakkasta on.

Voiko olla vain roskia välissä, vai roottori hajalla, vai mikä lienee. Avaaminen näyttää hankalalta. Auto on vuodelta 1990.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu