Muualla on ollu parikymmentä vuotta, viheliäisintä on haavautumat voiko psoriasis altistaa tähän, terveyslääkäri anto ohjeita jos en tee käsilläni mitään oireet pysyy kurissa, mutta parikuukautta alkaa tuntua tuskaiselta
Onko kellään vastaavaa
psoriasis levisi nyt käsiin
7
242
Vastaukset
- kookosöljyä
Allergiaa?
http://www.raikasweb.com/nujerra-psoriasis
Ihmeöljy kookosöljy!'
http://personal.inet.fi/koti/remeli/alzheimer.htm#Kookosoljy - tulehtuneet haavat
Olen käyttäny kookos öljyä päivittäin muitten rasvojen ohessa.
Joo täytyy mennä iholääkärin pakeille vaikka sen apu on olematonta, mutta haavoja tulee sormen päihin melkein itsestään kummallista ei tälläistä ole ennen ollu hohhoijaa. - ruokavalio?
Monipuolinen ja terveellinen ravinto ja /tai kotiruoka on pelkkä tyhjä fraasi, jota suurin osa suomalaisista ei edes ymmärrä. Esimerkiksi pasta, ruispala ja big mac ovat eri ruokia, mutta kaikkien pääraaka-aineena on sama ravinneköyhä vilja. Toinen haaste tulee ravintoaineiden imeytymisestä. Monen suomalaisen suoliston toiminta on kaukana optimaalisesta.
Hyvällä ruokavaliolla, liikunnalla, riittävällä levolla ja ravintolisien käytöllä voitaisiin ehkäistä paljon terveydenhuollon kuluja. Nykyinen hoitojärjestelmä on kuitenkin jo lääkärikoulutuksesta alkaen niin lääkehoitokeskeinen, että muutos tuskin tulee tapahtumaan.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/aitoa_ruokaa.htm - kokemusta on
Sormet päät ja jalkapohjat ovat olleet haavoja täynnä, kiitos psoriakselle tästä kokemuksesta. Lääkityksellä pysyy kurissa, mutta jos lääkitysloppuisi niin sormet olisivat kuin keitetyt nakit, yhtä auki.
Sormissa ollut n. 1cm haavaumia ja jalkapohjissa 2-3 cm haavaumia. Lääkityksellä parani, mikään muu "poppakonstti" ei tepsinyt. Ruokavalio jne. jutut on lähinnä pääkoppaa varten, mielikuva, että jotain yrittää. Oikeasti poppajutut ei tepsi, ainoastaan lääkitys.
Ja ihan sama vaikkei sormia eikä jalkoja käyttäisi, haavaumat tulevat silti ilman lääkkeitä. Tosi kivun sietokyky rajaa mitä pystyy tekemään. Itse olen käynyt koko ajan töissä jne. hammastapurren.- iho kutiaaaa
Onko kokemusta millä saa käsistä pois kutiavan psoriaksen. Siitä on tullut kosmeettinen haitta työpaikalla joillekin ja nyt se pitäisi saada näkymättömäksi.
- Apteekin valkoiset
iho kutiaaaa kirjoitti:
Onko kokemusta millä saa käsistä pois kutiavan psoriaksen. Siitä on tullut kosmeettinen haitta työpaikalla joillekin ja nyt se pitäisi saada näkymättömäksi.
ohuet puuvillasormikkaat käsiin niin ei näy. Psoria ei saa häädettyä,se lähtee sitten kun se itse haluaa.
- Luonto lääkitsee
iho kutiaaaa kirjoitti:
Onko kokemusta millä saa käsistä pois kutiavan psoriaksen. Siitä on tullut kosmeettinen haitta työpaikalla joillekin ja nyt se pitäisi saada näkymättömäksi.
Bioarpi eli Kartalin ja vain verkkoapteekista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463230Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091952Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171930Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si831807- 181532
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431438- 281356
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901329Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1261222UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131168