Anoppi vituttaa!!

Rygaard

Anoppi on 60v läskiläjä, joka ei ole ikinä töitä tehnyt. Hullu! On aika yksinkertainen. Soittaa meille vähintään kerran päivässä. Ei se nyt silleen haittaa, mutta ihmetyttää. Anoppi on kuitenkin sellainen pummi, että se syö ja juo toisten eväät, mutta itse ei ikinä tarjoa kenellekään mitään. Esittää perrsaukeista saadakseen almuja, jotta omat rahat säästyy.

Onko muilla miten kyrpämäisiä ja tyhmiä appivanhempia?

5

378

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämmöistäkin kokenut

      Vainajistahan ei saisi puhua pahaa, koska se kostautuu, mutta kyllä tympi avioliiton alkuaikoina kun halusi aloittaa oman perhe-elämän rakkaansa kanssa niin pakotettiin ottamaan saman katon alle asumaan myös rakkaan velimiehet. Kun yksi lähti niin toinen tuli, heitä kun täytyi auttaa elämisen alkuun.
      Sinne kariutui pikkuhiljaa myös meidän avioliittomme koska rakkaalla ei ollut aikaa omalle perheelleen ja kait myös viihtyi omiensa seurassa paremmin kuin vaimonsa ja lastensa.

      • Sukulaiset pahimpia

        Tuolta se muuten meilläkin tuntuu.

        On emännälle tärkeämpää hullut sukulaiset kuin omille lapsille tarjota hyvä perhe ja parisuhde.


    • omena ei kauas puus.

      ...ta putoa

      Minulla on fiksut appivanhemmat, joihin tutustuin jo seurusteluaikana. Missään nimessä EN OLISI mennyt naimisiin kuvaamasi kaltaisen naisen lapsen kanssa.
      Vaan eikös sitä sanota, että samanhenkiset viihtyvät yhdessä?

      • Rygaard

        Niin.

        No yleensähän tutustutaan ensin siihen ihastuksen kohteeseen ja sitten vasta appivanhempiin, niin eipä sitä tiedä miten perseestä on anoppi. Oli vielä terveen oloinen tuolloin, kuten muutkin sukulaiset. Mutta teillä ilmeisesti toisin?
        Ja todellakin jos verrata anoppia ja rakasta lasteni äitiä, niin on omena kauas puusta pudonnut. Pännii vain niin tuollaisia anoppini kaltaisiaidiootteja on. Hyvin me toimeen tullaan, kunhan harvoin näkee sitä riesaa.


      • omena ei kauas puus.
        Rygaard kirjoitti:

        Niin.

        No yleensähän tutustutaan ensin siihen ihastuksen kohteeseen ja sitten vasta appivanhempiin, niin eipä sitä tiedä miten perseestä on anoppi. Oli vielä terveen oloinen tuolloin, kuten muutkin sukulaiset. Mutta teillä ilmeisesti toisin?
        Ja todellakin jos verrata anoppia ja rakasta lasteni äitiä, niin on omena kauas puusta pudonnut. Pännii vain niin tuollaisia anoppini kaltaisiaidiootteja on. Hyvin me toimeen tullaan, kunhan harvoin näkee sitä riesaa.

        ..ta putoa

        Hyvä, että olette ymmärtäneet ratkaista ongelman pysymällä kaukana anopista, siksi kyllä hämmästyttääkin moinen avaus. Harvoin jos anoppia (ja muuta sukua) näkee, niin luulisi kestävän ilman avautumisia.

        Tosin, et vielä tiedä, millainen rakas lastesi äiti on 6-kymppisenä. Toivottavasti hän "ei ikinä muutu". Kyllä se hulluus vanhemmiten voi olla periytyvää. :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      105
      1000
    2. 61
      917
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      69
      702
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      63
      661
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      41
      655
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      33
      568
    7. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      562
    8. Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille

      Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka
      Lieksa
      25
      531
    9. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      50
      516
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      488
    Aihe