ulosotto 2 vkon välein palkasta?

Ennen sain tilin kerran kuussa josta meni se 1/3, mutta miten ne vievät jos palkka 2 kertaa kuussa. Vievätkö suojaosuuden ylimenevästä 1/3 vai toisesta tilistä melkeen kaiken?
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Samallatapaa 1/3 netosta katso maksukieltolaskuri oikeus.fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


t4rw4 kirjoitti:

Ennen sain tilin kerran kuussa josta meni se 1/3, mutta miten ne vievät jos palkka 2 kertaa kuussa. Vievätkö suojaosuuden ylimenevästä 1/3 vai toisesta tilistä melkeen kaiken?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu