Hei! Suhtaudun aika skeptisesti tähän sivustoon ja myös näihin asioihin. Nyt on kuitenkin niin, että elämässä sattuu outoja asioita, joten eipä tänne postaamisesta varmaan haittakaan ole.
Olen siis koko elämäni nähnyt välähdyksiä tulevista hetkistä. Nyt olen kuitenkin alkanut saada niitä enemmän ja niitä tulee myös menneestä. Eli kun menen johonkin paikkaan, saan välähdyksen siitä, mitä siellä tapahtuu myöhemmin tai on tapahtunut aiemmin.
Osaako joku siis auttaa, olenko sekoamassa, vai onko minulle tapahtumassa jotain?
Apua epäuskoiselle
2
111
Vastaukset
- Toinen kanava
Hulluksi tulemista sinun ei varmastikkaan tarvitse pelätä tältä osin, kun et tukeudu näkyihisi tai kuvittele liikaa niistä.
Ihminen on vähän kuin kanava joskus, tiettyinä elämänvaiheina (näyt ei siis ole välttämättä pysyvä asia elämässäsi), se vaatii tietynlaista "henkistä" puhdistumista, eli et ehkä ole niin herkkä suuttumaan/murehtimaan/vaipumaan epätoivoon ja osaat nyt käsitellä tunteitasi asiallisemmin ja nopeammin. Näyt menneisyydestä ja/tai tulevasta ovat kumminkin suhteellisen normaaleja, eikä niistä kannata ajatella paljon mitään, ellei ne oikeasti mm. varoita jostakin tai tunnet halua yrittää nähdä jonkin ihmisen tai esineen menneisyyttä/tulevaa. Ne on vaan osa elämää loppujen lopuksi, itse vaan päättää miten niihin suhtaudut. Hei
sinun kannattasi kirjoittaa ylös kokemuksiasi, laita päivämäärä perään. voit sitten jälkeenpäin katsoa miten ne toteutuivat, tai mitä tapahtui.
sitä kautta saat ehkä parhaiten itsestäsi kiinni ja huomaat voiko mihin ja kuinka luottaa.
kuinka osaat päätellä mikä on ollut ja mikä tulee olemaan? kun on tarpeeksi herkkä, tai herkällä mielellä, kuka tahansa pystyy kokemaan näitä deja-vu (anteeksi huono ranskani) tilanteita. kävin joskus sellaisilla kursseilla ja siellä tapahtui uskomattomia asioita, aivan tavallisille ihmisille jotka eivät olleet koskaan olleet näiden asioiden kanssa tekemisissä.
kirjoitit myös tuonne toiselle palstalle, joten uskon sinun saavan paljon vastauksia.
t. Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121199
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1171034- 129926
- 95785
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten291734Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait75649Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504