Ilmaisia risteilyjä jaetaan....

...Turun lähtöselvityksessä VL:n laivoihin meneville, jotka ovat jäämässä Ahvenanmaalle. Sain sellaisen kupongin, jossa lukee että saaristossa olon aikana voin tehdä ilmaisen risteilyn Mhamn-Kapellskär-Mhamn.
Eipä ne kai voi vahtia jos jäänkin pois siellä Kapellskärissä?
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No kuule tuskinpa voi!

Äänestä

voivat ne pyytää sinua esittämään lippusi laivasta pois yrityksesi kohdalla josta selviää se että sinulla risteily kapelskäriin, ei reittimatka jolta voi poistua vapaasti kapelskärissä, Tämä on vastauksena kysymykseesi, ne voivat vahtia jos niin katsovat tarpeelliseksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Interreilaaja kirjoitti:

...Turun lähtöselvityksessä VL:n laivoihin meneville, jotka ovat jäämässä Ahvenanmaalle. Sain sellaisen kupongin, jossa lukee että saaristossa olon aikana voin tehdä ilmaisen risteilyn Mhamn-Kapellskär-Mhamn.
Eipä ne kai voi vahtia jos jäänkin pois siellä Kapellskärissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu