hau hau champion

koirulifani

Syötän kahdelle koiralleni, beaglelle ja pienelle terrierille hau hauta. Onko teistä hau hau laadultaan hyää? Siinä ei kuitenkaa ole vehnää eikä väriaineita.. Ja halpaakin on.

6

3263

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onpi oki

      Ihan jees on

    • threeam

      On ok markettiruuaksi. Mutta maissista tulee iso miinus, sillä se sulaa koiran elimistössä tosi huonosti ja voi aiheuttaa yliherkkyysoireita.

    • hauhau...
      • asdfg6789

        Miksi yhdellekään koiralle tulisi antaa säännöllisesti ruoantähteitä? Oletus, että se tarkoittaa ihmisille ravinnoksi valmistettuja sokeri/suola/muu mauste-hässäköitä tai täysin turhia vatsantäytepuuroja.

        Koiran kuuluu syödä mm. lihaa, kuten sanoitkin, mutta Matin ja Tepon texmexista ne ei hyödy, vaan lähinnä kärsii. Ok, on ihan jees syöttää silloin tällöin maksalootan jämät, mutta säännöllisesti makarolilaatikot, janssoninkiusaukset, lohikeitot, chili con carnet sun muut ei kuulu koiran ruokavalioon.


    • 356hhh

      Super Premium on oikein ok. Premium myös ihan ok.
      Parasta markettiruokaa, mitä Suomesta saa.

    • ja besto

      HHC auttoi meidän herkkä mahaiselle koiralle. Jopa märkämuonat meni hapotamatta alas.. Käytetään tätä sitten kun maha on suht hiljanen, läjät pieniä ja koira virkeä. Lihaa saa viikotain toki kylkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2542
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1832
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1240
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1028
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      976
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      874
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      101
      862
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      791
    Aihe