negatiivinen tiedotus vesimiehestä

täältäpesee

Olet mustasukkainen ja omistuksenhaluinen diktaattori, vaikka annat muiden ymmärtää jotain ihan muuta. Valehtelet paljon, eikä sinuun voida luottaa missään asiassa. "Ei ole väliä" jos nyt "vähän jotain ylimääräistä pistää sekaan". Iso osa maailman liioitelluista uutisista on vesimiesten keksintöä. Olet piittaamaton ja epäkäytännöllinen, jonka vuoksi toistat virheitäsi ja erehdyksiäsi. Kaikki ihmiset ja jopa eläimet pitävät sinua harvinaisen tyhmänä. Olet valmis vaikka sahaamaan oman pääsi irti, jotta saisit "ystäväsi" sanomaan, "sä olet mun paras ystävä". Seuraavalle ystävälle haukut edellisen ystäväsi, ja olet valmis tekemään mitä hyvänsä, jotta saisit "ystäväsi" sanomaan, "sä olet mun paras ystävä…" Vesimiehen itsepetoksellisuus ja ilmavuus kauhistuttaa muita ihmisiä, sillä ihmiset ovat osa maata, ja maa ja ilma ovat toistensa viholliset. Kaikkia ilmaelementin tyyppejä voidaan sanoa maan vihollisiksi. Jos vesimies kuolee, sitä ei huomaa kukaan.
Vesimies on perverssi vouhottaja, joka koettaa saada kaverit messiin, jotta itse voi sitten sekoilla siinä toivossa, että joku muu maksaisi laskut. Hän on muka-kapinallinen joka kiltisti menee ruotuun heti, kun vähän pelottaa, koska egoa hänellä ei ole, ja jos on, saa koko muu maailma kärsiä - vapaamuurari, joka päätti tulevaisuuden toimista perheiden, omaisuuden ja uskonnon poiston suhteen, oli vesimies. Vesimiehestä tulee mieleen tyhjä paperipussi ilman pohjaa.
Vesimiehet haluaisivat keksiä kaiken itse, jotta saisivat ystävänsä pitämään hänestä. Porukassa vesimiehen pää sekoaa, kun kaikki ympärillä olevat päät pitäisi pystyä täyttämään kaiken maailman tempuilla. Vesimies ei arvosta mitään vanhaa, joten maalaisjärkeäkään he eivät omista. Kaiken on oltava viimeisintä keksintöä, jonka vesimiehet uskovat olevan viimeisintä mahdollista, vaikka unelmoivat salaa keksivänsä seuraavan teknisen ihmeen, ja vaikka keksintö olisi 50 vuotta vanhaa. Vesimiehet ovat aina suunnitelleet teknisiä asioita toisten ihmisten pään menoksi, ja vesimies liitetään usein tulevaisuuden kauhuskenaarioihin ihmisten robotisoimisesta. Pääosa vesimiehistä ei siedä pysyvää materiaa tai suurempaa järjestystä, joten heitä voi luonnehtia roskakasoiksi, ja kämppä näyttää samanlaiselta, samoin kun vesimiehen syömät ruuat. Kunhan maailma tuottaa hemmetisti, on vesimies onnellinen voidessaan toimia roskakorien välikätenä. Kukaan ei tiedä mistä vesimies on saanut tähtimerkki nimensä. Yhtälailla, kun vesimiestä ei todellisuudessa ole olemassa, ei pitäisi vesimiehiäkään olla.

Onnenkapine: Ystävänpäiväkortti
Onnennumero: Ääretön
Onnenväri: Mikä tahansa joka miellyttää muita
Motto: "Tulisitko ystäväksi yksinäiselle Vesimiehelle? Tietenkin tositarkoituksella!"
Auto: Nivelbussi

4

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meren_neito1

      Hehehheheheh päivän naurut :D Aloittaja taitaa olla pahasti katkeroitunut :D Eiköhän lopeteta tuollainen yleistys, on meitä mukaviakin vesimiehiä, kuten on myös ei niin mukavia kauriita, oinaita, vaakoja jne.

    • täältäpesee

      Ei, en ole pahasti katkeroitunut. Tuo on paranneltu kopio eräästä saitista. Tiedän, ettei pidä yleistää, mutta tuo on vaikka sitten niille, jotka eivät ole vielä kuulleet toisten yleistyksiä jostain merkistä. Ellet ole lukenut yleistystä härästä ja oinaasta niin... en suosittele.

    • pounuåoj

      nyt ampuu niin pahasti yli oman ymmärryksen että wow! :) onneks itse tiedän ketä olen ja ylpeä siitä ;)

      T:vesimies (mies)

      Ja hei! on typerää olettaa että kaikki veskarit olis samanlaisia psykopaatteja kun täällä yleistät :)

      Itse olen hiljanen,kiltti ja sympaattinen perusveskari ;) arvostan elämää enkä vois tehä pahaa kenellekkään koska siitä tulee niin paha mieli,vihaan negatiivisuutta ja tätä ketjua :) KIITOS ;)

    • itekki vesimies

      Toi saattaa joittenki kohalla olla totta, mutta en tunne yhtään ton tapasta vesimiestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      85
      7156
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7099
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      118
      6250
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      93
      5361
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5245
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4625
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3585
    10. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      3
      3484
    Aihe