seat 1, 9 tdi 1999 ahu ei lähe käyntiin semilämpöisenä

apuuuvaa

Käyntiinlähtö ongelma! Kylmänä lähtee kuin palmun alta, mutta pienen ajon jälkeen alkaa oireilu. Pyörittää hyvin, mutta ei lupaakaan... pienen odottelun jälkeen toimii taas. Ajossa ei mitään oikuttelua, toimii niinkuin pitää. Autossa on uusi akku ja virtalukonpohjan vaihdoin vajaa kuukausi sitten. Hermot menee, kun mitään vikakoodia ei tule niin arvailuksi menee...onko kellään samankaltaisia ongelmia ollut ko. Menopelissä?
Autolla ajettu 300tkm ja jakohihna vaihdettu 290tkm kohdalla.

1

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maybe ecu pox

      Noniin! Vikakoodeja yritetty lukea, mutta eipä saanut ecuun yhteyttä... säätelyn jälkeen ecu heräsi henkiin ja auto jyrähti käymään. Muutaman käynnistyksen ja ajokilometrin jälkeen meni ecu taas mykäksi, eikä herännyt... pitänee ottaa ecu valohoitoon ja tarkastaa lähemmin liitokset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      179
      5645
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5584
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      180
      4558
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4013
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3900
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3556
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      127
      1274
    8. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      16
      1020
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      17
      958
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      940
    Aihe