Onko muilla ollut silleen että leikkausviillon molemmin puolin on hieman turvotusta tai ihan kuin löysää roikkuvaa nahkaa? Ei ole kovaa turvotusta, vaan näyttää juuri sellaiselta löysältä nahkalta. Edellisen kissan kanssa tuli myös pientä turvotusta, mutta ei tuon näköistä. Kissa sai revittyä tikit parin päivän päästä leikkauksesta ja se on siis käytetty juuri uudelleen tikattavana, eikä lääkäri ainakaan sanonut tuosta turvotuksesta mitään. On vaan niin ihmeellisen näköinen niin ajattelin kysyä onko muilla ilmennyt tällaista? Vai onko kisullani sitten muutenkin vaan niin löysä nahka vtsassa.
Mitenkäs muuten jos ne sisemmät tikit pettää, mistä sen voi huomata? Ei kai ne lähde yhtä helpolla kuin nuo ulkoiset?
Kissan leikkaushaava + turvotus
...
1
<50
Vastaukset
- ...
Mihin pitäisi uskoa kun jotkut sanoo että jos se on pelkkää sitä kudosnestettä tai vastaavaa niin ilmestyy heti leikkauksen jälkeen, ja jotkut taas sanoo että vasta myöhemmin. Kisun vatsa on todella kosketusherkkä. Ei näytä muuten sitä itseään vaivaavan, mutta jos minä kosken siihen ihan hellästi niin saa kauhean sätkyn.
On kuitenkin jo ihan pirteä ja leikkii, käy potalla ja syö. Kai sen kissan käytöksestäkin voi huomata jos jokin on vialla? Kisulla on nyt antibiootti kuuri päällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1084817Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744131502- 1891104
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101098Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861000Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk14976tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt11958Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47921- 64921
- 64876