Onko Kuhmossa puistoa?

Tarkoitan hoidettua puutarhaa kukkaistutusten, polkujen ja penkkien kanssa?
9268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Lähdepä vaikka kirjaston nurkalta rantaraittia pitkin kulkemaan kauniin Lammasjärven vierustaa keskustaan päin. Oikaise sairaalan ja seurakunnan rakennusten kautta taas Lammasjärven rannalle ja jatka polkua rannan tuntumassa. On kaunista ja rauhallista seutua. On lepoa silmille ja koko kropalle. Hoidettuja kukkaistutuksia on keskustassa useammassa paikassa. Varsinaista suurempaa puutarhaa polkuineen ja penkkeineen ei löydy.

Äänestä

Niin varmaan on kaunista ja ilmat tästä lämpenee kävelyille.

Äänestä

Ei oo eikä tuu, semmoiset joutavat hömpötykset maksaa eikä kunnalla ole rahaa.

Äänestä
  • Tulee tänne vielä:
    Paula Lehtomäen puisto.
    Nimittäin hänestä tulee seuraava naispresidentti...

    Äänestä

likakaivo on tekemättä ja se Lehtomäen puistosta tuli mieleen.

Äänestä

Kyllä puistoja kartalla on: ainakin Antinpuisto ja Eemelinpuisto. Mutta vain paperilla!

Äänestä

Lehomäen muistopuisto, ei taida työ ikä eikä aika riittää lehtomäellä siihen että suomeen saadaan seuraava nais presidentti.

Äänestä

Voe voe Vieläkö muka Paskapolliisista Presitentti ei kae Ilikie enneä tulla tänne Kuhmoon, vouhka mikä vouhka.

Äänestä
  • Kekkosen tietä pitkin pääset timantti kentille. Myin tiedot kansainväliselle yhtiölle, joka kohta myllää koko Kuhmon sekaisin. Kannattaa kiertää korpea lapion ja ämpärin kanssa, ennenkuin pinnassa olevat timantit poimitaan. Katsokaa missä valtausalueet on niin timantit eivät ole sielläpäinkään.
    Thaimaassa on lämmintä ja raha rauhoittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lepopaikkaa silmille kirjoitti:

Tarkoitan hoidettua puutarhaa kukkaistutusten, polkujen ja penkkien kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu